Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

VI Retro foliada (Cela-Bueu)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 10-07-2019 16:33
# Ligazón permanente a este artigo
III Fiandón en Merlá (Palas de Rei)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 10-07-2019 16:30
# Ligazón permanente a este artigo
Festa da Cultura (Vigo)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 10-07-2019 16:29
# Ligazón permanente a este artigo
XX Romaría Galega (A Pontraga-Tordoia)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 08-07-2019 14:26
# Ligazón permanente a este artigo
XX Memorial Ricardo Portela (Pontevedra)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 08-07-2019 14:24
# Ligazón permanente a este artigo
XX Folk de Raíz (Callobre-A estrada)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-07-2019 14:22
# Ligazón permanente a este artigo
X Castro Galaico. Festival de Nogueiró (Braga-Portugal)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-07-2019 14:21
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Internacional do Mundo Celta de Ortigueira
Xoves 11 xullo:

– Finalistas proxecto Runas 2019
– Gwendal

Venres 12 xullo:

– Peoples Ford Boghall & Bathgate Caledoria Pipe Band
– Escola de Gaitas de Ortigueira
– Moving Hearts
– Anxo Lorenzo Band
– Project Smok

Sábado 13 xullo:

– Bagad Kerlenn Pondi
– Dominic Graham School of Irish Dance
– Shooglenifty
– Flook
– Beltaine

Domingo 14 xullo:

– A.C. O FIadeiro
– Tanxugueiras
– Leilía
– Andrés Penabad Band
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-07-2019 14:20
# Ligazón permanente a este artigo
Caxade en Boiro
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 08-07-2019 14:16
# Ligazón permanente a este artigo
Foliada en Mos
Comentarios (1) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 30-06-2019 20:10
# Ligazón permanente a este artigo
15 Encontro Tradicional Zona da Zanfona (Rianxo)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 30-06-2019 20:03
# Ligazón permanente a este artigo
XVIII Festa Rachada (A Baña)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-06-2019 19:59
# Ligazón permanente a este artigo
Festitroit (Carboeiro - Oroso)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-06-2019 19:57
# Ligazón permanente a este artigo
XXVI Festival Río Castro (Naraío-San Sadurniño)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-06-2019 19:55
# Ligazón permanente a este artigo
XXIV Asalto ao Castelo (Vimianzo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-06-2019 19:54
# Ligazón permanente a este artigo
RapaSons´19 (Sabucedo-A Estrada)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-06-2019 19:52
# Ligazón permanente a este artigo
Foliada Casino Antelano (Xinzo de Limia)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 25-06-2019 20:31
# Ligazón permanente a este artigo
Serán d´aquí (Montealto-Compostela)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 25-06-2019 20:29
# Ligazón permanente a este artigo
7ª Santa Palleta (As Pontes)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 25-06-2019 20:23
# Ligazón permanente a este artigo
Foliada Venrespirar (Ourense)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 25-06-2019 20:21
# Ligazón permanente a este artigo
Romeria Rebuldeira (Ramirás)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 20:15
# Ligazón permanente a este artigo
Obradoiro de Carballesa en Lugo
Comentarios (0) - Categoría: Cursos - Publicado o 25-06-2019 20:13
# Ligazón permanente a este artigo
Obradoiro de Pandeiro en Lugo
Comentarios (0) - Categoría: Cursos - Publicado o 25-06-2019 20:09
# Ligazón permanente a este artigo
Tahúme en Ribeira
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 19:39
# Ligazón permanente a este artigo
Guezos en Seixalbo (Ourense)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 19:37
# Ligazón permanente a este artigo
Luar na Lubre en Narón
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 19:34
# Ligazón permanente a este artigo
Dakídarria en Ferrol
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 18:46
# Ligazón permanente a este artigo
Xose Manuel Budiño en Ourense
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 18:44
# Ligazón permanente a este artigo
Milladoiro en Bugallido (Ames)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 18:43
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Motorock Millí-Riders (Melide)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 25-06-2019 18:41
# Ligazón permanente a este artigo
IV A Desfeita (O Carballiño)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 25-06-2019 18:37
# Ligazón permanente a este artigo
XXII Música na Noite (Calo-Teo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 25-06-2019 18:33
# Ligazón permanente a este artigo
Festas do barrio de San Pedro (Compostela)
VENRES 28 DE XUÑO

17:00h Sexta Feira Ukeleleira (Encontro de Ukeleles), nas Escaleiras da Carricova.
20:30h Obradoiro aberto de baile tradicional a cargo de Montse Rivera, na Praza 8 de marzo
22:00h Noite de Foliada “O barrio baila” cos Grupos da Xuntanza e Escola de Brincadeira + grupos por orde de inscrición, na Praza 8 de marzo

SÁBADO 29 DE XUÑO

11:00h ALBORADA con As Veganas de Boimorto e Airiños do Maycar
12:45h OBRADOIRO DE SWING a cargo de Isabel Pastor e Gabriel Salgado, na Praciña da Igrexa de San Pedro
14:00h SESIÓN VERMÚ co GRUPO REVER (no Torreiro da festa) ¡Traede a vosa Pamela! (evita insolacións e leva premio seguro)
18:00h Curruncho Dub, con Higw Paw e Evita Pisarme (Sonorizado por Dub Mono HiFi soundsystem), na Praza do Torreiro da festa
18:30h Milonga a cargo de Óscar Cobos e Antía Barcia, na Praciña da Igrexa de San Pedro
19:00h Banda Municipal da Música, na Praza da Angustia
22:30h Verbena a cargo do Grupo Rever, na Praza do Torreiro da festa
00.30h Curruncho Dub, con Higw Paw e Evita Pisarme (Sonorizado por Dub Mono HiFi soundsystem), na Praza do Torreiro da festa

DOMINGO 30 DE XUÑO

11:00h Alborada a cargo dos grupos Benbevidxs, Gaiteiros da Xuntanza e Somdolilá
13:00h Baile tradicional nas prazas a cargo do Grupo de Baile e Gaitas da Xuntanza. No Cruceiro de San Pedro, Praza 8 de marzo e Igrexa de San Pedro
14:00h Romaría/Xantar popular no Parque de Belvís con:
— Asociación Xogos Tradicionais de Compostela
— Inchables
— Os Estalotes
— Xandobela

Fin de festa!
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2019 18:29
# Ligazón permanente a este artigo
Seráns na Malatesta (Compostela)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 25-06-2019 18:27
# Ligazón permanente a este artigo
Treixadura en Arca (O Pino)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 21-06-2019 22:42
# Ligazón permanente a este artigo
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer