Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Comeza a semana
Segunda feira 16 (luns)
• PabloSeoane Grupo e Som do Galpóm en Cedeira
• Xoán Curiel Cuarteto na Praza dos Gatos (Compostela) ás 20:30

Terza feira 17 (Martes)
• Quempallou na praza do Souto en Cervo (Lugo) ás 23:00

Corta feira 18 (Mércores)
• Tiruleque en Cervo (Lugo) ás 23:00

Quinta feira 19 (Xoves)
• Mamá Cabra en Cambre
• Folk Focus no C. Comercial Ponte Vella (Ourense)
• Lamatumbá en Chantada (Lugo)
• Nao en San Clemente (Caldas de Reis)

Sexta feira 20 (Venres)
• Baldo Martínez & Maite Dono no Parque de San Roque (Compostela) ás 20:00
• Fía na roca en Forcarei ás 22:30
• Treixadura en Xinzo de Limia (Ourense)
• Os Cuchufellos na Rúa (Ourense)
• Snacth no Muiño (Cervo)
• Tanto Nos Ten en Acevedo (Pontesampaio-Pontevedra)
• Esmorga Folk (Bandeira-Silleda): Quempallou, BellónMaceiras Quinteto, Tiruleque e Fracasados de Antemano

Sábado 21
• Luar na Lubre en Malpica (A Coruña)
• Lorena Lores en Marín
• Pito de Pikasso no pub Mar de Mares (Espasante)
• O Fiadeiro na Festa do gaiteiro de Soutelo de Montes
• Noite Folc de Negreira: Pepe Vaamonde Grupo, Avelaiña, Charanga Vai de Roda,...
• Festival das Minas (Pontenova-Lugo): Ruxe-Ruxe, Darbuka, Forraje,...
• Festival da Mocidade na Sainza (Xinzo de limia) SkandaloGZ, Raiba, Sen resposta, Esquíos,...
• Festival do Castro (Ferreira de Pantón): Coanhadeira, Alberto Mvundi, Festicultores,...
• Festival Pontelouco en Castro Caldelas: Chotokoeu, Alpargata e Os Cuchufellos
• Festival Folk de Guísamo (Bergondo): Lunasa, Birinbao e Tejedor
• Festival Irmandiño (Moeche): Quempallou, Slainte,...
• Festival de Vilariño (Hío-Cangas do Morrazo): Tiruleque, Ultraquans, os Tres Trebóns, Pumar e Prieto...
• Festa folc na fin do camiño (Fisterra): Mercedes Peón, Sonoro maxín, A Banda Balbina, A Crus de Baixar,....

Domingo 22
• Ultreia Cantareiras na Praza de Fonseca (Compostela) ás 20:30
• Os Royalties na Praza de Cervantes (Compostela) ás 21:30
• Guezos na Praza do Concello de Sobrado ás 22.00
• Berroguetto na Gudiña (Ourense)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 15-08-2010 23:54
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer