Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Os Festivais de Verán
19-20 xuño: Milladoiro Folc (Milladoiro-Ames)
- Roncarela, Pé de boi
- Banda de Gaitas dea A. C. "Os Castros de Ames" e Tumbalobos Folkorkestra

20 xuño: III Festifolk de Mugardos
- Quempallou, Muxarega, Estimaba que viñeras e Casa da Leiteira

20 xuño: Festisahara (Salceda de CAselas)
- Som do Galpóm, Ruxe-Ruxe, Tonhito de Poi e Rasa Loba

20-21 xuño: Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas)
- Pé de Boi, A Tuna Rastafari, The Turre´s Band,...

24 de xuño:Festival Folc Festas de Ourense
- Kepa Junkera, Xosé Manuel Budiño e Guezos

24 de xuño: Festival Folc Festas da Estrada
- Susana Seivane, Linho do Cuco, Pé de Boi, Regato de Matamulleres

26-27-28 xuño: Festival Made in Galiza (A Coruña)
- O Sonoro Maxín, Skarnio, Skacha, Galegoz, Taru e Os Paxaros Coiro, Som do Galpóm,...
CENSURADO

Xullo


3 xullo: Revoltosa Rock (Montaos-Ordes)
- Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.

3 xullo: Rapa das Bestas de Sabucedo
- Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres

3-4 xullo: XII Músicas na noite (Teo)
- Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
- Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca

4 xullo: Mostra das Culturas (Boiro)
- Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis,...

4 xullo: Asalto ao Castelo (Vimianzo)
- Duplo Son, Ophiusa, ...

4 xullo: Festival do río Castro (Narahío)
- Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns

4 xullo: Festa Rachada da Baña
- A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes

9 xullo: O Son Benitiño (Moaña)
- O Sonoro Maxín,...

9, 10, 11 e 12 Xullo: Festival de Ortigueira
- Jacky Molard Acoustic Quartet e Final Proxecto Runas'09
- Escola de Gaitas de Ortigueira, Judith Mateo, Susana Seivane e Michael Mcgoldrick Band
- Xose Manuel Budiño, Wolfstone e La Bottine Souriante
- Nova Galega de Danza, SOG e Battlefield Band

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, ...

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, Skarface, ...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Coanhadeira,...

17 xullo: Festival de Callobre (A Estrada)
- Treixadura, Os Carunchos, ...

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Skacha, Kogito, ...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu...

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri,...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, ...

19 xullo: Festival folk de Narón
-Lelilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo,...

24 xullo: Festival Día da Patria (Compostela)
-Kogito, Som do Galpóm, ...

25 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Galegoz, ...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón,...

Agosto


1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ,...

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, A Magnifique Band dos homes sen medo, ...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skarnio, Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño
- Os Carunchos,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...
Comentarios (6) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-06-2009 13:28
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
6 Comentario(s)
1 III Mestizo - 22 maio ás 23 h

-Os John Deeres
-Magnifique Bande dos homes sen m#blgtk08#edo (fáltavos incluir a estes, que son moi bos!!!!)

-Triquel
-Galegoz
Comentario por patrieira (04-05-2009 12:18)
2 o cartel de Ortigueira que propoñedes é fiable?? N#blgtk08#a paxina oficial inda non poblicaron nada...Bicos!
Comentario por Morgana (04-05-2009 17:10)
3 O 4 de xullo A festa rachada da Baña grupos confirmados:
#blgtk08# A requinta da Laxeira
Armadanzas
Os Campantes
Comentario por (08-06-2009 10:27)
4 Todos os concertos, incluidos os de Ortigueira, son sacados de páxinas oficiais dos grupos e#blgtk08# de anuncios dos festivais.

Inda que sempre pode haber cambios de última hora
Comentario por Henrique (10-06-2009 19:03)
5 Mási grupos confirmados para a festa rachada da Baña:
-Tanto Nos Ten. TNT
#blgtk08# -José Marentes
-A requinta da Laxeira
-Armadanzas
-Os Campantes
Comentario por (12-06-2009 11:08)
6 CORRECCIÓN FESTIVAL SONS DA LAMEIRA (MATAMÁ)
17 XULLO MATAMAF#blgtk08#OLC
18 XULLO MALAHERBA ROCK

O CARTEL ESTÁ BEN
Comentario por (12-06-2009 20:02)
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer