Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Segue a semana chea de concertos
Corta feira 13 (Mércores)
• Berroguetto, Foula e O Sonoro Maxín no Rabafolc (Rábade-Lugo)
• Skacha no Revoltallo (Vigo)
• A Roda en Campelo (Poio)
• Xiradela nos Xardíns de Méndez Núñez (A Coruña)
• Zuco 103 (Holanda/Brasil) e Travelers ás 22:30 no Peirao de Trasatlánticos de Vigo
• Charla con Vicente Araguas (Voces Ceibes), Davide Senén (Xenreira) e Paulo Tobío (Skárnio) en Cuntis

Quinta feira 14 (Xoves)
• Homenaxe ao gaiteiro Manuel Solla “Lucho” en Vilariño (Hío-Cangas) ás 22:00
• A Roda en Bermes (Lalín)
• Xarín en Ribadeo
• O Sonoro Maxín en Allariz
• Lorena Lores en Cangas na Praza das pontes ás 22:30
• Ataque escampe no Marrucho de Baiona
• Cuchufellos en Ponte de Domingo Florez (O Bierzo)
• Soak, Skacha, Tiro na Testa e Dakidarría en Nigrán
• Pepe Vaamonde Grupo e Susana Seivane na Praza de García Barbón de Verín ás 22:30
• Milladoiro na Carballeira de Caldas de Reis ás 21:30
• Keympa e Fred Morrison no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Xosé Manuel Budiño no Aparcamento Campo da Feira de Redondela ás 23:00
• Gogol Bordello, Lamatumbá e Os Festicultores en Vilagarcía
• Ruxe-Ruxe e Berrogüeto no FolcAntas (Antas de Ulla)
• Festival de música tradicional en Castro de Carballedo (Lugo): Os Terribles de Donas, Ultreia e Os Campantes da Baña
• Festival "As nosas músicas" en Couso (A Estrada): Serán de Mondariz e Pazos de Bordén, Serralhe Aí!!, Vai de Baile, A Banda Potemkin e Festicultores Troupe

Sexta feira 15 (Venres)
• Os Carunchos en Gondomar
• A Roda en Caldas de Reis
• O sonoro Maxín en Barreiros (Lugo)
• X. M. Budiño en Narón na Praza de Galicia ás 22:00
• Marful en Cedeira
• Craobh Rua (Irlanda), Flook (Reino Unido) e Gomeru (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Festival Sarabanduxa de Boiro: Chotocoeu, Duplo Son, Som do Galpom e Lamatumbá

Sábado 16
• Día do Gaiteiro en Monforte de Lemos: Os Enxebres de Cacheiras, Millo Verde, Os Campantes da Baña,...
• Os Folerpas en Portomarín
• Ruxe-Ruxe en Cuntis (Pontevedra)
• Lamatumbá en Pontevedra na Praza da Ferraría ás 22:30
• A Roda en Luneda (A Cañiza)
• Ruote en Boqueixón na Casa da Cultura de Camporrapado ás 22:00
• Renato Spencer & Cafe CaXaça, Zurrumalla en Maceda
• Treixadura na Rúa (Ourense), na Praza José Antonio Míguez ás 23:00
• Gwendal en Monforte de Lemos ás 00:30h. na Praza da Compañía
• Siniestro Total e Narf no Parque de Castrelos de Vigo ás 22:30
• VI Noite Folc de Negreira: Quempallou, Madialeva e Pé de boi
• Marta Quintana Banda en Vilagarcía de Arousa
• Festival Vilariño Folc (Hío-Cangas): X. M. Budiño, Serralhe aí e O Sonoro Maxín

Domingo 17
• Luar na Lubre en Pontevedra na Praza da Ferraría ás 22:30
• X. M. Budiño en Verín ás 23:00 na Praza de García Barbón
• Malvela en Betanzos
• Alvariza e Pradairo no Campo da Festa de Bamonde (Teo)
• Donaire ás 20:00 no Campo da Festa O Terrón de Castrelo do Val (Ourense)
• Cantigas e Agarimos ás 21:00 en Trabada (Lugo)
• Trio Vaamonde/Lamas-Romero ás 20.30 na Praza Feixoó (Compostela)
• Darbuka (Asturias), Xerfa (Galicia) e Xuaco Amieva (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Emir Kustirica e Crema de Gaita no Parque de Castrelos (Vigo) ás 22:30
• Ardentía, Os carunchos, Zurrumalla e Lembranzas da Ría no Revoltallo (Vigo)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 13-08-2008 10:52
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer