Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Programa completo de Ortigueira
Xoves 10 de xullo

Escenario Estrella Galicia - a partir das 22.00 horas
Noite de foliada
-Malvela (Galicia)
-Xochilmica (Galicia)
-Banda das Crechas (Galicia)


E tamén...

Claustro do Concello, primeiro andar - ás 20.00 horas
Inauguración da exposición: "Peregrinos de occidente"

Venres 11 de xullo

Escenario Estrella Galicia - a partir das 22.00 horas
-Escola de gaitas de Ortigueira (Galicia)
-Sondeseu (Galicia)
-Värttinä (Finlandia)
-17 Hippies (Alemania)


E tamén...
Claustro do Concello, baixo - ás 20.00 horas
Inauguración da exposición: "O Himno, os tempos son chegados"

Sábado 12 de xullo

Escenario Runas - a partir das 17.00 horas
-SOG (Castela León)
-Coanhadeira (Galicia)
-Pradairo (Galicia)
-Ophiusa (Galicia)


Escenario Estrella Galicia - a partir das 22.00 horas
-National Youth Pipe of Scotland
-Odaiko percussion group (Galicia)
-Boys of the lough (Escocia)
-Moving Hearts (Irlanda)
-Fía na roca (Galicia)


E tamén...
Teatro de beneficencia - ás 16.00 horas
Programa en directo Lúme na Palleira da Radio Galega

Praza de Isabel II - ás 17.00 horas
Monicreques: "Cucho, Coco e o dilema do 6" de Ainternacional Teatro

Teatro de beneficencia - ás 20.00 horas
Teatro: "Humor neghro" con Carlos Blanco e Manecas Costa-

Domingo 13 de xullo

Porto deportivo e principais rúas de Ortigueira - a partir das 12.00 horas
Desfile de Bandas
-Escola de Gaitas de Ortigueira
-Banda de Gaitas Estivada de Calo (Galicia)
-Bagdad Bro Kemperle (Bretaña)
-Banda de Gaitas Xarabal (Galicia)
-Banda de Gaitas Vila de Xixón (Asturias)
-National Youth Pipe of Scotland (Escocia)
-Banda de Gaitas de Ladrido (Galicia)

Escenario Runas - a partir das 17.00 horas
-Blima (Asturias)
-Divertimento Folk (Castela León)
-Xúa (Galicia)


Escenario Estrella Galicia - a partir das 22.00 horas
-Bagad Bro Kemperle (Bretaña)
-Uxía + convidados (Galicia)
-Eliseo Parra + Tactequeté (Castela León)
-The Dubliners (Irlanda)


E tamén...
Praza de Isabel II - ás 15.00 horas
Programa en directo Lume na Palleira da Radio Galega

Praza de Isabel II - ás 17.00 horas
Nacional Youth Pipe of Scotland

Piñeiral de Morouzos - ás 17.00 horas
Obradoiro de Percusión brasileiro

Praza de San Roque - ás 17.00 horas
Obradoiro de Percusión africano

Teatro de beneficencia - ás 17.00 horas
Obradoiro de Percusión corporal

Teatro de beneficencia - ás 20.00 horas
Concerto de Emilio Rúa

Propostas diarias

Paseo marítimo - mañás, tardes e noites
Feira de artesanía

Exposicións

Claustro do Concello, baixo - mañás e tardes
"O Himno, os tempo son chegados"

Claustro do Concello, primeiro andar - mañás e tardes
"Peregrinos de occidente"

Porto deportivo, antigo matadoiro - mañás e tardes
"Intres"
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 11-07-2008 10:55
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer