Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Chega a fin de semana
Sexta feira 27 (Venres)
• Tino Baz no Museo provincial de Lugo ás 21:00
• Ludovaina e O neto de Manoel e os fillos de quen nas festas de Aldán (Cangas do Morrazo)
• Som do Galpóm no bar Marigel (Cee) ás 00:00
• Festival Antrospinos (Rianxo): Os Cempés, Dakidarria, ...
• Vaamonde, Lamas & Romero, Xose Manuel Budiño con Kepa Junkera, Uxía e os pandeireteiros do Fiadeiro, Astarot na Praza da Quintana (Compostela) ás 21:00
• Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña): Fred Morrison, Dinamita
• Foliada no mesón do Gangallo e taberna Tuiriz (Lugo)
• Foliada Cantos de Taberna en Pontevedra
• Serán de Herville (Cela-Mos)

Sábado 28
• XIII Romaría Galega na Pontraga (Tordoia): Orquestra Os Modernos, Bouba, Os Pelexos, Zanfonistas da Pontraga, Cuadrilla do Pan Quente...
• Xornadas de Folclore Galego (Compostela) ás 21.30 na Praza da Quintana: Cantigas e Agarimos, Colexiata do Sar, Os Xeitosos de Trazo e Asociación Cultural Xirandola
• Olimpiada rurais en Meira: Terbutalina, Labregos do tempo dos Sputniks, Panzeta,...
• Manxadoira e Meiramar-Axóuxeres na praza Massó de Bueu ás 22:00
• Astarot en Moraña
• Liska no C.S. Aguilhoar (Xinzo de Limia) ás 23:00
• Kastomá no Con do Moucho (Illa de Arousa)
• Odaiko Percusión en Lugo, na praza de Santa María ás 22:30
• Os Cempés no Parque da Explanada Portuaria de Porto do Son ás 24:00
• Pardal na Rúa na Festa da Amizade en Saiáns ás 19:00
• Estimaba que Viñeras no Seixo (Mugardos)
• Festival Antrospinos (Rianxo): Quempallou, Bastards on Parade, Ataque Escampe, Guintervan,...
• Festixeve (Xeve-Pontevedra): Festicultores, A Compañía do Ruido, A Banda da Balbina,...
• Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña): Anxo Lorenzo Band, O Fiadeiro
• Foliada de verán en San Vicente de Trasmañó (Redondela)

Domingo 29
• Xornadas de Folclore Galego (Compostela) ás 21.30 na Praza da Quintana: Brincadeira, Ultreia, A Ponte Vella e Trébede
• Foliada Rescate Ghaiteiro (A Santaia-Touro): Orquestra Os Modernos, A Banda da Balbina, Trioliro regueifeiros,..
• Festixeve (Xeve-Pontevedra): Pesdelán, Os encerellados de Campos Lameiro,...
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 27-07-2012 14:52
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer