Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Programa do Festival de Ortigueira 2007
Xoves 5

Exposicións
Nazón de Breogan. Exposición sobre a historia de Galicia organizada pola Vicepresidencia da Xunta de Galicia
Lugar: Claustro do Concello
Todos os días de 12.00 a 20.00 horas

Saias Faldas, de José Pardo
Lugares: Escaparates das rúas do centro de Ortigueira

Escenario Estrella Galicia
Proxecto Runas 07.
22.00 horas
Sete Saias, Balbarda, Crema de gaita, La Jambre e Bonovo

Venres 6

Pasarrúas
Banda de Gaitas de Ladrido (Ortigueira)
Lugar: Cantón
12.00 horas

Banda de Gaitas de Candás
Lugar: Cantón
18.00 horas

Vídeo-documental
Cabo Verde Sabi. A muller e a terra, o home e o mar.
Idea e dirección: Manuel Maseda.
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Danza
Centro Coreográfico Galego
Lugar: Cantón
21.00 horas


Escenario Estrella Galicia
22.00 horas
Escola de Gaitas de Ortigueira(Galicia)
Pepe Vaamonde Grupo (Galicia)
Eric Rigler & Bad Haggis (Escocia/ EE.UU.)
Flook (Irlanda/U.K.)
Zarambeques (Galicia)

Sábado 7

Pasarrúas
Banda de Gaitas de Verín
Lugar: Cantón
12.00 horas

Scotish Power Pipe Band e Banda de Pauliteiros de Sendín (Portugal)
Lugar: Cantón
17.00 horas

Lume na palleira
Programa en directo da Radio Galega
Lugar: Teatro de Beneficencia
15.00 horas

Vídeo-documental
AcTÚa
(1ª parte) Finalistas do Festival internacional de curtometraxes organizado por Intermón Oxfam
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Serán
Lugar: Campo de San Roque
19.00 horas

Escenario Estrella Galicia
22:00 horas

Sud ar Su: Bagad Kemper + convidados (Bretaña)
Kroke (Polonia)
Kepa Junkera (Euskadi)
Daniel Bellón e Diego Maceiras + Álex Blanco (Galicia)

Domingo 8

Desfile de bandas
Percorrido: Porto deportivo-Rúa As Pontes- Estrada xeral-Rúa Francisco Santiago-Tres farolas e Cantón
12.00 horas

Banda de Gaitas San Xiao do Trebo (Cariño)
Banda de Gaitas de Verín
Banda de Gaitas de Candás
Bagad Kemper (Bretaña)
Banda de Gaitasde Ladrido (Ortigueira)
Scottish Power Pipe Band
Banda de Pauliteiros de Sendín (Portugal)
Escola de Gaitas de Ortigueira

Pasarrúas
Banda de Gaitas Gaitas San Xiao do Trebo (Cariño)
Lugar: Cantón
12.00 horas

Vídeo-documental
AcTÚa
(2ª parte) Finalistas do Festival internacional de curtometraxes organizado por Intermón Oxfam
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Concerto
Rosa Cedrón. Entre dous mares.
Lugar: Teatro de Beneficencia
20.00 horas

Escenario Estrella Galicia
22.00 horas
Scotish Power Pipe Band + Finlay MacDonald (Escocia)
Milladoiro (Galicia)
Dervish (Irlanda)
Mercedes Peón (Galicia)
Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 22-06-2007 09:31
# Ligazón permanente a este artigo
IV Festa do Muiño do verdugo
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 20-06-2007 11:31
# Ligazón permanente a este artigo
Homenaxe a Igor Medio e Carlos Redondo
Concerto de Homenaxe a Igor e Carlos o próximo día 22 de Xuño en Xixón.

Cabe dicir que o os 10 segmentos reservados para o folk foi imposible dar cabida a todas as persoas que desexaban tomar parte na homenaxe participando encima do escenario. As familias e Felpeyu realizaron unha selección de xente que foi realmente próxima a Igor Medio e a Carlos Redondo. Por iso hai unha chea de músicos que quedan sen ter a oportunidade de actuar no concerto, pero que de igual forma poden participar na homenaxe como público.

A xornada debe de ser unha verdadeira homenaxe ao ambiente musical que tanto Igor como Carlos propiciaron. A comunidade musical asturiana estará alí presente tanto no escenario como entre o público.

A idea do concerto non é que cada grupo súbase ao excenario para interpretar as súas propias cancións, pois iso pode verse en calquera outro concerto. Os grupos van traballar en adaptar outros temas.

Do mesmo xeito que na parte pop/rock, onde se interpretarán maioritariamente temas de Los Locos, na parte folk cada grupo ou colectivo vai interpretar dous temas nos que participaron ou tiveron que ver Igor e Carlos, ademais de (onde proceda) un tema propio. A maioría dos temas que se tocarán serán parte do repertorio de Felpeyu ou do traballo de Igor Medio con Lisardo Prieto (Dual), pero tamén se prepara algunha que outra sorpresa.
Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-06-2007 14:25
# Ligazón permanente a este artigo
Sons na Rua o 21 de xuño (SDC)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-06-2007 13:20
# Ligazón permanente a este artigo
Ortigueira 2007: Concertos do esceario Runas
O Proxecto Runas'07 xa ten gañadores

O Proxecto Runas´07 pecha o seu cartel. A dirección artística do Festival Ortigueira vén de anunciar os nomes das cinco bandas noveis gañadoras do concurso, que abrirán a cita folk nunha noite adicada a pular aos novos creadores da música de raíz.


Sete Saias, Balbarda, Crema de gaita, La Jambre e Bonovo son as formacións que debutarán no escenario Estrella Galicia o xoves 5 de xullo. Por unha noite, o palco principal de Ortigueira será espazo reservado para os grupos emerxentes do panorama folk.

O xurado, integrado por críticos musicais como José Miguel López, director de Discópolis; Emilio Españadero, director de Lume na palleira en Radio Galega; Ángel Varela de La Voz de Galicia; Óscar Losada de La Opinión, Joao Sá do portugués Folklandia e o público da web oficial, inclinouse este ano de forma maioritaria por propostas artísticas que actualizan e reinterpretan a música tradicional (aplicable aos andaluces La Jambre, aos madrileños Balbarda e aos galegos Setesaias e Crema de gaita). Unha liña da que escapa o son festivo e cañeiro de Bonovo.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 18-06-2007 19:47
# Ligazón permanente a este artigo
Cartaz de Ortigueira 2007

Xa temos cartaz oficial
Comentarios (3) - Categoría: Festivais - Publicado o 15-06-2007 13:47
# Ligazón permanente a este artigo
Festival de apoio ao Pobo Saharaui
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 11-06-2007 10:19
# Ligazón permanente a este artigo
V Noite Folk de Negreira

A Festa das Asociación e a Noite Folk de Negreira chegan este ano a súa quinta edición.

A festa comezará a partires das 14:00 horas co xantar campestre. Pola tarde haberá xogos populares tradicionais: tiro da corda, petanca, carreiras de sacos, carreiras de zancos, etc... A partir das 18:00 h. comezarán as actuacións de grupos folclóricos, o grupo de gaitas San Pantaleón (Paderne),...

E para rematar, as 22:00 horas, máis festa, con formacións importantes dentro do panorama Folk Galego, Irtio, Quempallou e Tanxedoras do Pandeiro.

Así pois, convidamos a todo o mundo a pasar unha xornada inesquecible no Refuxio dos Pescadores de Covas-Negreira este sábado 9 de xuño
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-06-2007 12:08
# Ligazón permanente a este artigo
Calendario de Festivais de Verán na Galiza 2007
XUÑO


Festival Folc de Negreira
9 xuño : Quempallou, Irtio, Tanxedoras do pandeiro,…

Festival de Callobre (A Estrada):
29 xuño: A Chave do Xarro (Aguións), Alvariza (Vea), Os Ke Ai (A Estrada) e A Requinta de Xián (A Ulla)
30 xuño: Brighantya, Treixadura e Ruxe-Ruxe

XULLO


Festival de Ortigueira
5 xullo: Sete Saias (Galiza), Balbarda (Madrid), Crema de gaita (Galiza), La Jambre (Andalucía) e Bonovo (Galiza) no Esceario Runas
6 xullo: Centro Coreográfico Galego (Vacuo), Escola de Gaitas de Ortigueira (Galiza), Pepe Vaamonde Grupo (Galiza), Eric Rigler & Bad Haggis (Escocia/ EE.UU.), Flook (Irlanda/U.K.), Zarambeques (Galiza)
7 xullo: Sud ar Su: Bagad Kemper + convidados (Bretaña), Kroke (Polonia), Kepa Junkera (Euskadi), Daniel Bellón e Diego Maceiras + Álex Blanco (Galiza)
8 Xullo : Rosa Cedrón, Scotish Power Pipe Band + Finlay MacDonald (Escocia), Milladoiro (Galiza), Dervish (Irlanda), Mercedes Peón (Galiza)

Festichán (Moaña)
6 Xullo: Dios Ke Te Crew (Galiza), Remendaos (Manresa), Obrint Pas (Valencia), Hollywood Sinners (Toledo)
7 Xullo: Tanghana Show (Galiza), Sagarroi (Euskadi), La Troba Kung-Fú (Barcelona), Spunkfool (Girona)

Sabucedo 2007 (A Estrada)
6 xullo: Galegoz (Galiza), Alameda do Soulna (reggae-ska Madrid), EddieNesta (Kripton Industries-C. de Criptana- reggae, drum&bass)
7 xullo: Verbena na carballeira do Campo do Medio
8 xullo: Serán-Ruada na Carballeira do Campo do Medio

Asalto ao Castelo de Vimianzo:
7 Xullo: Berrogüetto, Deixa que xa, Pé de Boi e Black Bum


V Xoldra Enxebre na praia de Ariño (Xaviña - Camariñas)
13 xullo: Cristina Pato, Mutenrohi,...

Festival da Chaira (Baltar, A Pastoriza)
14 de Xullo: Os Cuchufellos (Speed Folk, Reaggae, Ska), Veria (Folk), De Perfil (Rock)
La Tarrancha (Ska, Reaggae), Porca Miseria (Punk Rock)


Festival da lingua en Compostela
20 xullo: Fermín Muguruza, Banda Bassotti, Nao, Boom Club

Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc
20 xullo: Zurrumalla, Brigada Victor Jara e Ardentía
Malaherba Rock
21 xullo: Deskarats, Ofensiva, Oxtiax que te pariu, Ataque Escampe e O Leo e arremecaghona!

Festival Folc As Revenidas (Vilaxoán)
21 xullo: Carlos Blanco, Treixadura, A Compañía do Ruido e Banda Potenkim

Festival de Arealonga (Chapela)
20 Xullo: Homenaxe a Zeca Afonso: Da outra margem
21 Xullo: Crema de gaita e Linho do Cuco

Festival da Serrra da Queixa (Ourense)
21 Xullo: Guezos, Lamatumbá e Ruxe-Ruxe

IV Festival Sons do Vento en Melón (Ourense)
21 Xullo: Transilvanians, The Turres band, Kogito e Motor Perkins


Festival Vigofolcelta
23 de xullo (Castrelos): Treixadura, Davy Spillane, Shooglenifty
24 xullo (Casco Vello): Faltriqueira
25 xullo (Casco Vello): Os Cempés
26 xullo (Casco Vello): Balbarda
27 de xullo (Castrelos): SondeSeu e Flook


Festa da Fraga (As Pontes)
24 xullo: Muxarega, Four men and a dog e Celtas Cortos

Festival "Briga" día da Patria
24 xullo: Obrint pas, Trapalhada, Skarnio e skacha

Festigal:
24 xullo: Loretta Martin (Galiza: funk-rock), Babylon Circus (Franza: reggae, ska, jazz), Terrakota (Portugal), DJ Missil (Franza),...
25 xullo: Fia na Roca (Galiza), Nancy Vieira (Caboverde), Kroke (Polonia)


III Encontro Folc de Cabo da Vila (Muxía)
27 xullo: Guezos, Os Tres Trebóns e Pé de Boi.

XII Festixeve 2007 .Santo André de Xeve-Campo do Vilar-Fragoso (Pontevedra)
28 xullo: The Turres Band e A Matraca Perversa.
29 xullo: Festicultures Troupe e Cuchufellos.

Traba Folc (Laxe)
28 xullo: Ruxe-Ruxe (Galiza), Quadrilha (Portugal) e Muxarega (Galiza)

IV Festa Folk Praia do río Chamoso (O Corgo-Lugo)
29 xullo: Kerkennai, Xochilmica e Quempallou


AGOSTO


Festival Intercéltico de Moaña

3 Agosto: Blima (Asturies), Serra-lhe aí!!! (Galiza) e Korrontzi (Euskadi)
4 Agosto: Pé de boi (Galiza), Mercedes Peón (Galiza) e Quempallou (Galiza)
5 Agosto: Xochilmica (Galiza) e Oskorri (Euskadi)

III Festival Folc Praia de Ézaro (Dumbría)
3 agosto: Fibela (da Escola Municipal de Pandereteiras de Dumbría), Fol Baleiro e Berroguetto ás 23:00

XI Festa Celta do Lugnasad (Bretoña-Lugo)
3 agosto: Stranniki (Rusia-Galiza), Linho do Cuco (Galiza), Os Carunchos (Galiza)

Festival Arranchando Culturas - Burela (Lugo):
4 agosto:Oskorri (Euskadi), David Pasquet (Breizh), Dios Ke Te Crew (Galiza)

Festa da Carballeira de Zas
4 agosto: Radio Cos (Galiza), Llan de Cubel (Asturias), Solas (Irlanda - EEUU), Sharon Shannon (Irlanda) e Pepe Vaamonde Grupo (Galiza)

Festival Pardiñas (Guitiriz)
4 agosto: Ghaita Depedra (Galiza), Os Cempés (Galiza), Korrontzi (Euskadi) e Os Tres Trebóns (Galiza)
5 de agosto: Dazkarieh (Portugal), Xuaco Amieva (Asturies) e Elzef (Franza).


A Noite do Trasno (Beluso)
10 agosto: Los Pulseritas (flamenco-fusión), Os Cempés, La Familia Iskariote (ska-reggae) e Pulpiño Viascón.
11 agosto: Malas pulgas (Punk), A Gran Treboada (Os Tres Trebóns e Jarbanzo Negro) e El Combolinga.

Festival Músicas da Terra en Ouzande (A Estrada)
10 de agosto: Faltriqueira, Banda Potemkin, Retrouso e lúa de Fouce

Celtirock Festival (Montalegre-Portugal)
10, 11 e 12 agosto: ADIADO

XII Festival "As nosas músicas" de Couso (A Estrada)
14 agosto: Serra-lhe ai!!!, Banda Potemkin e Festicultores


Esmorga Folc (Bandeira-Silleda)
17 agosto: Raigañas, A Gaita de Sarandón, Xochilmica, Anxo Lorenzo, John Mcsherry e Banda Potemkin

Festival Irmandiño de Moeche
17 agosto: Os Chiquilicuatres, Clan Maragato e Cuchufellos
18 agosto: Balakandra, Pepe Vaamonde Grupo, Os Cempés e Triquel

Festival Pontelouco en Castro Caldelas:
18 agosto: Os tres trebóns e o Vendaval do rosal, Fabulosos Cubatas e Fuckink brothers, Cuchufellos e Banda Potenkin.

Festival Sarabanbuxa en Boiro
18 agosto: Skarnio, Dios ke te Crew, Rever,…

Festival O Pino Folk (carballeira de vimieiro-lardeiros)
18 agosto: Regueifeiros (Luis e Benito), A requinta de Xián, Os carunchos

Festival do Castro - Ferreira de Pantón (Lugo)
18 agosto: Os Festicultores Troupe, Sérralle aí!!, Dandy Fever, Che Sudaka, Bob de Rage Sense e Toñito de Poi.

Festival de Vilariño (Hío)
18 agosto: Treixadura, Guezos e A Compañía do Ruido

Festival Rebumbio 2007 (Mos)
24 de Agosto: Os Veraneantes
25 agosto: Malvela, Ludovaina, Os Veraneantes e Darrente a Parede. Os Chiquilicuatres, The Turre's Band, Kogito e Os Cuchufellos.

Festival Folk de Guísamo (Bergondo)
25 Agosto: Rosa Cedrón, Antonio Placer, Dani López, Madialeva e Llan de Cubel

Festival Brincadeira en Ordes
25 Agosto: Lamatumbá, Terrakota, Samesugas, Kastomá, Mofa e Befa ás 22:00 no campo de futbol (de balde)

Festival Lúa Meiga (O Viso)
25 e 26 Agosto: Pradairo, Treixadura (+ Orfeón) e Tiruleque


SETEMBRO


Festival da Poesía de Salvaterra
30 agosto: Filipa Pais
31 agosto: Galegoz, Boom Club, Peste & Sida, Obrint pas
1 setembro: Xarín, Marful, Mercado negro e Dany Silva


Festival A Gresca en Cerceda (A Coruña)
7, 8 e 9 setembro: Zënzar, Rumborrachera, Malandrómeda, Os Veraneantes, Quempallou, Festicultores,...

II Festival Folc de Elviña (A Coruña)
8 setembro: Ruote, Os Tres Trebóns e Os Cempés

Festival Repercusión en Allariz
14, 15 e 16 setembro: Sonoro Maxín, Banda Potemkin, Os Tres Trebóns, Festicultores,…


IV Festival Meigas Fora (Poulo 2007) Ordes,
21 Setembro: Zënzar, Fade Records, Black Bum, Delahoja, Esterko e C'mon Baby Destroy.
22 Setembro: Axouxere, Banda Potemkin, Fanta Rei, Os Sosios e Fade Records.

Festival Multicultural ”Pé Na Estrada” - A Estrada (Pontevedra)
22 Setembro: Pé de Boi, Fritanga, Oito nun Piso e Compañía do Ruido

Romaría da Sainza- II Noite Moura” - Rairiz de Veiga (Ourense)
22 Setembro: Os Tres Trebóns, Cuchufellos e Eskorzo


II Festival da Mocidade (Vilar de Santos-Ourense)
29 setembro: Skarnio, Guezos e kumpania Algazarra

NOVEMBRO


Castañazo Rock en Chantada
3 novembro: Zenzar, Rastreros, Ruxe Ruxe, Tres Trebóns, Cuchufellos, Motor Perkins e Dixebra
Comentarios (5) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-06-2007 11:51
# Ligazón permanente a este artigo
Festival linguas vivas 2007: Preparando os concertos do día da Patria
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 04-06-2007 12:34
# Ligazón permanente a este artigo
Festa da lingua
Organizada polo Foro da Mocidade de Compostela

Queremos a nosa língua em Compostela:

16:00 Xogos populares (Parque de Bonaval) e rol en galego (Praza do Pam)
20:00 Pasaruas e cacerolada (desde a Praza do Pam)
21:00 Concerto (Praza 8 de Marzo)
- Loretta Martin
- Son do Galpón
- Noise Project
- Desequilíbrio Mental
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 01-06-2007 17:12
# Ligazón permanente a este artigo
Rock´n Oia 2007

1 e 2 de xuño do 2007, no mesmo sitio (Canido-Vigo) e na mesma carpa de 600 m2 dos últimos anos, a partires das 21:30.

Venres 1 xuño: Paranoid, Lamatumbá, Betagarri.

Sábado 2 xuño: Skama la rede, Segismundo Toxicómano, Nao, Malas pulgas.

Os prezos das entradas son os seguintes:

- 1 día en taquilla: 8 €
- 2 días por adiantado: 12 €
- 2 días en taquilla: 14 €

As entradas por adiantado mércanse na "Cervexaría Miguel" en Kanido.
Rock´n Oia
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 28-05-2007 19:03
# Ligazón permanente a este artigo
Festival de Siareiros galegos
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 28-05-2007 14:02
# Ligazón permanente a este artigo
I Feira de Sons en Ordes
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 22-05-2007 15:07
# Ligazón permanente a este artigo
IV Festival Folc Manguelo (Orazo-A Estrada)
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 22-05-2007 14:45
# Ligazón permanente a este artigo
Carboeiro 2007

Xa chegaron os VIII Encontros de Musica Tradicional en Carboeiro (Silleda)


Música,
Baile,
Festa,
Actividades,
Acampamento á beira do río,
....
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 18-05-2007 14:17
# Ligazón permanente a este artigo
Festival "A Sacho" en Mos
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 18-05-2007 08:59
# Ligazón permanente a este artigo
Festa da Marosa (Burela)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 18-05-2007 08:58
# Ligazón permanente a este artigo
A Cultura Galega móvese por Barcelona

Venres 11

Concert: Nit de les dones
Palau de la Música Sala Petit Palau
21:00, 12 euros

MERCEDES PEÓN
NORDESTIN@S
ROSA ZARAGOZA
(artista convidada)

Conferència audiovisual: Història de la Música Gallega
Galeria d'Art Sargadelos 18.30 h

Per Ramom Pinheiro Almuinha.
Director Artístic d’Ouvirmos S.L.
Professor d’Història de la Música Gallega al Conservatorio de Música Tradicional e Folque de Lalín. Membre del Consell assessor de l’Arxiu Sonor de Galícia del Consello da Cultura Galega.

Sábado 12

Concert: Noite dos Maios
Plaça del Rei
20.30 Gratuït

BERROGÜETTO
DUMBALA CANALLA
(grup convidat)

Debat: L'ensenyament regulat de la música tradicional vs. l'ensenyament tradicional
Galeria d´Art Sargadelos 18.00 h

Ramom Pinheiro (Conservatori Folque, Lalin)
Rodrigo Romaní (EMAO, Vigo)
Toni Xuclà (Aula de Música Tradicional, Barcelona)
Jordi Fabregas (Tradicionarius, Barcelona)

Moderador: Xurxo Romaní.

Tallers d’instruments tradicionals de Galícia
Aula de Música Tradicional de la Generalitat de Catalunya, Centro Galego de Barcelona
10 a 14 h i 15 a 17 h
Preu: 12 euros
Reservas: escriu a songaliza@rede.cat

Gaita - Xaquin Xesteira
Acordió diatònic - Carlos Quintá
Zanfona-viola de roda - Oscar Fdez. Sanjurjo Pandeireta i cant - Pepa Yañez
Percussió tradicional - Francisco J. Feijóo
Violí tradicional - Alfonso Franco

(Mestres dels conservatoris de Música Tradicional de Galícia: EMAO-Vigo, CMTF-Lalín)

Domingo 13

Espectacle de dansa de cloenda del cicle
Palau de la Música Sala Petit Palau
20.00, 12 euros

NOVA GALEGA DE DANZA

Concert
Plaça del Rei 12.00, Gratuït

AULES DE MÚSICA TRADICIONAL
Actuació dels grups de les Aules de Música Tradicional de: Conservatorio Folque de Lalin (CMTF), Escola Municipal de Artes e Oficios de Vigo (EMAO) amb la col·laboració de la Fundació Sondeseu, i el grup estable de gralles de l’Aula de Música Tradicional i Popular de la Generalitat de Catalunya(AMTP).
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 11-05-2007 10:21
# Ligazón permanente a este artigo
Festa do Dezassete... que se fai o doze (12 de maio)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-05-2007 14:27
# Ligazón permanente a este artigo
XIV Festa do pescador de Masma
XIV Festa do pescador de Masma

Todas estas actividades terán lugar na parroquia de Masma (Mondoñedo) no lugar da Retorta e comezarán a partir das 16:30 horas do sábado 5 de maio.

SÁBADO 5 DE MAIO

16:30 horas. Xogos Tradicionais, coa colaboración da Asociación de recuperación de xogos tradicionais “O Cadaval”, da parroquia de Pacios no concello de Castro de Rei.

16:30 horas. Pasarrúas dos grupos participantes.

19:30 horas. Actuación das agrupacións de baile de nenos medianos e adultos da Asociación Cultural “Pena do Golpe” de Mondoñedo.

20:30 horas. Actuación das agrupacións de pandeireta e de gaita da Asociación Cultural “Pena do Golpe” de Mondoñedo.

22:00 horas. Actuación dos seguintes grupos:
OS CARUNCHOS
AIZGORRI (Nafarroa)
ARDENTIA
FESTICULTORES


DOMINGO 6 DE MAIO

8:00 horas. Comezo do concurso de pesca, na modalidade de pesca sen morte.

12:00 horas. Pasarrúas a cargo do cuarteto tradicional “Os Reichos” de Lourenzá.

14:00 horas. Xantar de confraternidade amenizado polo cuarteto de Gaitas “Os Reichos” de Lourenzá.


ORGANIZA:
ASOCIACION DE PESCADORES DO RIO MASMA
ASOCIACION CULTURAL PENA DO GOLPE

PRA MÁIS INFORMACIÓN PODEN DIRIXIRSE AOS SEGUINTES TELÉFONOS:

Víctor: 677 34 34 29
Xosé Luís: 608 98 74 74
Álvaro: 686 664 834
Xan Carlos: 605 788 699

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 03-05-2007 17:35
# Ligazón permanente a este artigo
Concerto 1º de maio en Vigo
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 27-04-2007 14:18
# Ligazón permanente a este artigo
Festival en Movimento (Festival da lingua)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 27-04-2007 14:15
# Ligazón permanente a este artigo
IV Festival InterfolK de Lugo
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 27-04-2007 13:21
# Ligazón permanente a este artigo
I Festival Panxea

O I festival Panxea celebraráse esta semana en Carballo.

Terá como obxectivo prioritario a recadación de fondos para axudar aos refuxiados saharauis que viven nos campamentos de Tinduf (Alxelia).
O evento ten como eixo principal os concertos de diversos grupos folk pero tamén están previstas actividades gastronómicas, circenses e unha feira solidaria na que venderánse productos de comercio xusto e artesanías.

A entrada aos concertos non ten un prezo establecido e cada espectador poderá pagar a cantidade que desexe. Os cartos recadados destinaránse á merca de fariña para facer pan e de material musical educativo para os nenos saharauis que viven nos campamentos.

A feira celebrarase nunha carpa a carón do Pazo da Cultura.

Venres (sexta feira) 6 de abril
A feira abrirase ás 11,00 horas do día . Obradoiros, proxecciónscirco na rúa e unha chocolatada popular.
Festival Son solidario:
as 21,00 horas.
* Raigañas,
* Fol de Veneno
* Batuko Tabanka

fin de festa unha queimada á medianoite.

Sábado 7 de abril:
Apertura ás 11,00 horas, nunha xornada que conta tamén con obradoiros, proxeccións, circo e música na rúa. Pola noite,
Gala Solidaria co Pobo Saharaui:
* Malvela,
* Fía na Roca
* Kepa Junquera.


Pan e chocolatee Pan e música son outros dos lemas que acompañarán á celebración desta especial festa do pan en Carballo.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-04-2007 14:28
# Ligazón permanente a este artigo
Concertos Reconquista 2007
Esperamos que poidades vir tod@s


SÁBADO 31 ÁS 22:00 NA PRAZA DO BERBÉS:


TREIXADURA
E
RUXE-RUXE












Malmequer estivo en Vilariño e estará no Casco Vello.
FESTA RACHADA!!!!!!!!!!!!!!!







DOMINGO 1 DE MARZO ÁS 20:00 NA PRAZA DA CONSTITUCIÓN

Danzas do mundo con NMB (Portugal)
e SETE SAIAS


Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-03-2007 00:40
# Ligazón permanente a este artigo
I FESTIBOI

Dende 1983, ano da recuperación de "O Boi", a festa foi aumentando a súa resonancia de xeito irreversible, sendo coñecida dentro e fóra de Galiza e disfrutada cada ano por milleiros de persoas. Segue sendo un acontecemento de carácter eminentemente popular, no que calquera, sexa de Allariz ou de fóra, séntese inmediatamente integrado e partícipe do ambiente festivo que se vive ó longo de toda a semana e moi especialmente nos días grandes.

Na actualidade, a organización e realización corre a cargo da "Comisión", dependente da Asociación Cultural "Xan de Arzúa", integrada polos veciños que voluntariamente desexen pertencer a ela.

A medida que a Festa segue crecendo en popularidade, tamén medra a súa programación e actos; este ano, entre moitas, conta cá novidade do I FESTIBOI, Festival de presentación da festa e da súa programación.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 21-03-2007 14:32
# Ligazón permanente a este artigo
Novo Ciclo Trad. en Pontevedra
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 28-02-2007 10:04
# Ligazón permanente a este artigo
Foliadas Ven respirar en Ourense
Non é un Festival pero equí queda o cartaz para consultar.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-02-2007 11:08
# Ligazón permanente a este artigo
XXXII Festival do Queixo de Arzúa

Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-02-2007 10:34
# Ligazón permanente a este artigo
Histórico de Festivais
2015

Xuño


6 de xuño: I Festa Folc-Rock (Sobrado dos Monxes)
- Quempallou, Ruxe-Ruxe, Ith,...

12 de xuño: Ocafolk (Oca-A Estrada)
- ACadaCanto, Ce Orquesta Pantasma, Regato de Matamulleres, A Requinta da Laxeira e A Banda da Balbina

12 e 13 de xuño: Festival Millo Verde (Redondela)
- Maskarpone, ...
- Sacha na horta, Sete Cuncas, ...

14 de xuño: Xuntanza Folc na Insua (Ponte Caldelas)
- Os Carunchos, Tanto Nos Ten,...

19 de xuño: I Festival Brochas Rock (Cerceda)
- Zenzar, Riff Rff, Gansos Rosas,...

20 de xuño: Festifolk (Carballo)
- Luar na Lubre e Birimbao

20 de xuño: IV Festival Augas Santas (Ermo-Barreiros)
- Cé orquestra pantasma, A.F. O Arco da Vella, Tumba e Dálle e Os D´abaixo.

21 de xuño: VIII Festival Folk in Río (Touro)
-Brincavai, Festicultores, Tanto nos Ten, Alvariza, Bombos de S.Tiago

26 de xuño: Festival Rockin Carballo
- Terbutalina, Los Eskizos,...

27 de xuño: Peneda Rock (Monterroso)
- Os Kambotes, Arrhythmia, Birrados

27 de xuño: Derrame Rock (Ourense)
- Los Suaves, Siniestro Total, Bergallazo, Rosendo, Burning,...


Xullo


3 de xullo: IX Festival Arde Rande (Redondela)
- Zenzar, Vandallica,...

4 de xullo: Sons da Lameira - Malaherba Rock
(Matamá-Vigo)

- Quempallou, Aerolineas Federales, Fanfarria Taquikardia,...

4 de xullo: XXII Festival Río Castro (Narahío)
- O Sonoro Maxín, Taghaitai, Vai rañala meu,...

4 de xullo: Rock in Río Tea (Ponteareas)
- Familia Caamagno, The Soul Jacket, Banda de Mazinger,...

4 de xullo: XX Asalto ao castelo de Vimianzo
- Dakidarría, Ruaille-Buaille, Herdanza meiga,...

4 de xullo: Festival Música na noite (Teo)
- Terbutalina, Os Tres trebóns, Deseqilibrio mental,...

10 de xullo: XVI Folk de Raíz (Callobre-A Estrada)
- Sés, Os Carunchos, Xirandola, Regatos,...

11 de xullo: VI Festival Illa de San Simón(Redondela))
- Os Chavellos, Pelepau, Pan de Capazo

11 de xullo: XII Karrascal Rock (Vigo)
- Heredeiros da Crus, Dakídarría

11 de xullo: Festival da Chaira (Baltar)
- Maskarpone, Biribirlocke, Chotokoeu e Lady Chatarra

11 de xullo: Festival das Minas (A Pontenova)
- A Requinta da Laxeira, Versionettes,...

16, 17, 18 e 19 de xullo: Festival de Ortigueira
- Proxecto Runas 2015: Andrés Penabad, Perfect Friction, Gabriel G. Diges Band, IDC & Band, Alén de Ancos
- The Vale of Atholl Pipe Band, Escola de gaitas de Ortigueira, Cristina Pato, Sharon Shannon, Xabi Aburruzaga
- Jacky Molard Quartet, Orexa TX + Kalakan, Budiño, Finnegan - McSherry Project
- Banda de Gaitas de Forcarei, Capercaillie

- 17 e 18 de xullo: Festival Nicrarock (Negreira)
- Ruxe-Ruxe, Festicultores, Biribirlocke,...

17 e 18 de xullo: Festival Oubeade (Beade-Vigo)
-

18 de xullo: II Festival Ribeiro Son de Viño (San Vicente do Grove)
- Terbutalina, Blues do País, Ataque Escampe, Os Amigos dos Músicos,...

18 de xullo: Festival Intercéltico de Baiña(Baiona)
- Ardentía, Pelepau, Mickey Dunne,...

24 e 25 de xullo: Festigal (Compostela)
- Ruxe-Ruxe, Caxade, Habelas Hainas, Sokram,...
- Carapaus, Familia Caamgno, Superoito,...

24 e 25 de xullo: Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña)
-

25 de xullo: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- Festicultores,...

25 de xullo: Laroucofest (Baltar)
- Pelepau, TNT, Fanfarria Takikardia

25 de xullo: Nordestazo Rock Fest (Malpica)
- Los Suaves, Siniestro Total, Sés,..


Agosto


1 de agosto: Carqueixa Rock&Folc (Laza)
- X.M. Budiño, Boys of the Hill, Os Cuchufellos,...

1 e 2 de agosto: Festival de Pardiñas
- Habelas Hainas, Nao, The dog Rose,...
- Sés, Sonoro Maxín, Os d´abaixo,...

7 de agosto: Novo Cruceiro Rock (Vila de Cruces)
- Malheira, Biribirlocke, Aspergilus,...

7 e 8 de agosto: Castelo Rock (Muros)
- Soziedad Alkohólika, Skandalo GZ, Boikot,...
- Heredeiros da Crus, Biribirlocke, el Drogas,...

8 de agosto: Festival dos botes (Arzúa)
- Superoito,...

8 de agosto: A noite dos Mouchos (Darbo-Cangas do morrazo)
- Os Melidaos, Liska!, Riff Raff,...

15 de agosto: XVI Festa folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Pelepau, Kepa Junkera, Chotokoeu e Os Cuchufellos

21 e 22 de agosto: Festival irmandiño (Moeche)
- Dakídarria, Banda Crebinski, Bastard on parade, Talabarte,...

21, 22 e 23 de agosto: Festival Revenidas (Vilaxoan)
-


Setembro


12 de setembro: RockinRian (Rianxo)
- Quempallou

2014

Xuño


13 de xuño: Ocafolk (Oca-A Estrada)
- Quempallou, Pé de boi, Banda Crebinsky

15 de xuño: VII Folk in Río (Touro)
- Sés, Os Carunchos, Os Melidaos

21 de xuño: Son do Barbansa (Aguiño-Ribeira)
- Heredeiros da Crus, Terbutalina, Familia Caamagno, Tevra,...

21 de xuño: III Festival Augas Santas (Ermo-Barreiros)
- Ultraqans, Sacha na horta, Tumba e dálle,...


Xullo


5 de xullo: Música na noite (Calo-Teo)
- Nao, Familia Caamagno, Habelas Hainas, Os dAbaixo e Os da Ría

5 de xullo: Asalto ao Castelo de Vimianzo
- Susana Seivane, Kepa Junkera e Muyayo Rif

5 de xullo: Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
- Def Con Dos, The Skarnivals, Festicultores...

5 de xullo: Festival do Río Castro en Narahío (San Sadurniño)
- Orquestra Pantasma, Taghaitaí, O Sonoro Maxín

5 de xullo: Festival Rock in Rio Tea (Ponteareas)
- O Caimán do Río Tea, Costas, Trapos Sucios, Jungle Julia,...

10-11-12 de xullo: Festival Oubeade (Beade-Vigo)
- Mata ratos, Transilvanians, Maskarpone, A banda de Andrelo,...

11 de xullo: Festival Folk de raiz (Callobre-A Estrada)
- Treixadura, Trioliro Regueifeiros, Regato de Matamulleres, A banda da Balbina, Cé orquestra pantasma.

12 de xullo: Festival da Chaira en Baltar (A Pastoriza)
- Medomedá, Xenderal, A Compañía do Ruído

12 de xullo: V Festival Folc Illa de San Simón (Cesantes- Redondela)
- Quempallou e Os Carunchos.

17-20 de xullo: Festival do Mundo Celta de Ortigueira
- Tiruleque, Cuarteto Caramuxo, Xabi Aburruzaga band e Pepe Vaamonde Grupo
- Escola de gaitas de Ortigueira, Milladoiro, Dominic Graham School of Irish dance, Moxie e Ruaille Buaille
- Bellón Maceiras Quinteto, The Chieftains, Fest Rock, Treacherous Orchestra, Anxo Lorenzo Band

18 de xullo: Festival intercéltico de Baiña (Baiona)
- Xarabal, Banda baile Asalto, Anxo Lorenzo, peregrino Gris, Seisiun,...

24 e 25 de xullo: Festa da Fraga (As Pontes):
- Balakandra, Andrés Penabad, Skerrryvore, Muxarega
- Heredeiros da Crus, A Banda de Balbina, Dakídarria

24 e 25 de xullo: Festigal (Compostela):
- A Quenlla, Ses, Nao, Festicultores,...
- Habelas Hainas, Os da Ría, Grampoder, García Mc,...

24, 25 e 26 de xullo: VII Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Habelas Hainas, Labregos do tempos dos Sputniks, Noite fechada,...
- Cuchufellos, Lakazáns, La Tarrancha,...
- Caimán do río Tea, Familia Caamagno,...

25 de xullo: Festival Briga (Compostela))
- Raiba, Liska!, Betagarri, Rebelióm do Inframundo

25 e 26 de xullo: XXX Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña)
- SeisPorOito e Luar na Lubre
- Susana Seivane e Xose Manuel Budiño

26 de xullo: Festival Xovenau en Comesaña (Vigo)
- Skandalo GZ, A Banda de Andrelo, ...


Agosto


1 de agosto: Festival Folc-rock de Quintáns (Muxía)
- Guezos, Ruxe-Ruxe. Maghúa e Troitamundos

2 de agosto: Festa da Carballeira (Zas)
- Riobó, Xose Manuel Budiño, John Whelan, Calum Heikki,...

2 de agosto: Carqueixa Rock (Laza)
- Guezos, Kepa Junkera, Ruxe-Ruxe,...

2 de agosto: XV Festival Folk no Río en Fornelos de Montes
- Os Carunhos, Xistra de Coruxo,..

2-3 de agosto: Festival de Pardiñas
- Bloquinho de Xermolos, Radio Cos, Yacine & the oriental Groove, Elêctric gozarela, Trapallada
- Oxford university ceilidh band, A quenlla,
Niamh ni charra, Guauchos, Os Diplomáticos de Montealto

7 de agosto: Rockin Vila (Vilagarcía de Arousa)
- Ruxe-Ruxe, Superoito,...

8 de agosto: Novo Cruceiro Rock (Vila de Cruces)
- Machina, Superoito, Skandalo GZ, Maldizer

8-9 de agosto: Castelo Rock 2014 (Muros)
- O Caimán do río Tea, Trapallada, Gatillazo,...
- Machina, Terbutalina, Los Suaves,...

9 de agosto: Festival A noite do Mouchos (Darbo-Cangas)
- Abóbriga, Recambios Tucho, Leo Arremecaghoná,...

9 de agosto: Festival 23373 en Begonte (Lugo)
- Tiruleque, Milesios e Ruxe Ruxe

14 de agosto: As nosas músicas (Couso-A Estrada)
- Radio Cos, Pelepau, os d´abaixo, Calandrakas

14 de agosto: Rábade Folc
- Treixadura, Os Minhotos

14 de agosto: Festa Rock Besomaño (Ribadumia)
- Medomedá, Recambios Tucho e Fora de Servicio

16 de agosto: Festa Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Xistra, Os Cempés, O Sonoro Maxín e La Tarrancha

16 de agosto: XII Noite Folc de Negreira
- Milladoiro, Malvela e Carapaus

22 de agosto: Festival Armadiña Rock (Combarro):
- Medomedá. Dakidarria,...

22 de agosto: XXVI Esmorga folc (A Bandeira-Silleda):
- Tanxedoras, Xistra, Folieiros, Os d´ abaixo

22 de agosto: Festival Onsiñas do Mendo (Leirado-Salvaterra de Miño)
- Pelepau, O son do río, Pandereiteiras Ondiñas do Mendo

22 e 23 de agosto: Festival Irmandiño de Moeche:
- Repichoca popular e No Combaro
- Riobó, Susana seivane, A Requinta da Laxeira

22 e 23 de agosto: Festival Pontelouco (Castro Caldelas):
- Cuchufellos, Maskarpone, La Tarrancha,...

22, 23 e 24 de agosto: XI Festival Revenidas(Vilaxóan)
- Rastreros, Heredeiros da Crus, Ultraqans, Diplomátiicos de Montealto,...
- Terbutalina, Nao, Familia Caamagno, Sés,..
- Borderline 79, Leo e arremecágona, Compañía do Ruido,...

23 de agosto: Festival do Castro
- Os Diplomáticos de Montealto, Zenzar, Habelas Hainas, Eskorzo,...

24 de agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- O Caimán do río Tea,...

29 de agosto: Festival Berra Baiona!
- Terbutalina, The Toasters, Super Skunk,...


Setembro


13 e 14 de setembro: Festival da Luz (Boimorto)
- Kepa Junkera. Uxía, Sés, Narf, Riobó,...


2013

Xuño


7 e 8 de xuño: VII Festival Alternativo Millo Verde(Redondela)
- Guintervan, A Banda de Andrelo,...
- O Sonoro Maxín, Froxy Freire,...

8 de xuño: II Festival Ao Son do Masma (Celeiro de Mariñaos-Barreiros)
- Zurrumalla, Carapaus e Leña Verde

14 e 15 de xuño: Festival A Rebuska(Manzaneda)
- Cuchufellos, La Troba Kung Fu, Sacha na Horta, Quempallou, Chotokoeu,...

15 de xuño: Festival Arrecheghate ao fento (Bembrive-Vigo)
- Skarallaos, Os Podridos, La Troba Kung Fu, Iratxo

15 xuño: I Festival Oka Folk (A Estrada)
- Milladoiro, Linho do Cuco, Regato de matamulleres, A Magnifique bande

16 xuño: VI Folk in Río(Touro)
- Kepa Junkera, Zurrumalla, Os Folieiros de Lavadores

21 e 22 xuño: II Psicotroita (Sigueiro)
- Camarada Nimoy, Familia Caamagno, The Fuzzbombs
- Samesugas, O Caimán do río Tea, Yakuzas

22 xuño: Festival Histórico de Augas Santas (Barreiros)
- Zenzar, A Banda de Balbina, Tumba e dalle

28 e 29 xuño: Derrame Rock (Ourense)
- Ruxe-Ruxe, Bastards on parade, Escuela de Odio, Reincidentes, Def con Dos, Boikot, ...
- Los Suaves, Porretas, Miguel Costas, Skarallaos, A Compañía do Ruido, Terbutalina,...

Xullo


5 de xullo: Festival das Minas (A Pontenova)
- Gaiteiros de Riotorto, Airinhos da Febra, Medomedá, A banda da Balbina e Suadel

5 de xullo: Festival Arde Rande (Rande-Redondela)
- Nao, The boy of the Lito, Maskarpone, Fei

5 e 6 de xullo: Festival Música na noite (Calo-Teo)
- Terbutalina, Martelo, Grampoder, A Magnifique bando dos homes sen medo
- Guintervan, Quempallou, Caxade, Vai

6 de xullo: Festival Malaherba (Matamá-Vigo)
- Liska, Os Vacalouras, La Gran Orquesta Republicana, Recambios Tucho, Keltoi,...

6 de xullo: XVIII Asalto ao Castelo de Vimianzo
- Luar na Lubre, Los Fulanos, La Magnifique Bande dos home sen medo, Residuos Atractivas

6 de xullo: XX Festival do Río Castro
(Narahío)

- Rastreros, Zurrumalla, A Requinta da Laxeira,...

11 e 12 de xullo: XIV Folk de raiz (Callobre-A Estrada)
- Trioliro, Os ke hai, Carapaus, Banda Baile Asalto
- Xuromelo, Regato de matamulleres, A banda de Balbina, Os d´baixo

11, 12 e 13 de xullo: III Festival Oubeade (Beade-Vigo)
- Carcomedhi, Strangled,..
- Rojo Dos, Beer Seeekers,...
- Skandalo GZ, Kogito, Os Podridos, Pelepau,...

11, 12, 13 e 14 de xullo: Festival Intercéltico de Ortigueira
- Guezos, Ruaille Buaille, Boc e Folk on Crest
- Birimbao, Escola de gaitas de Ortigueira, Riobó, Kan e Guidewires
- Gwendal, Banda Crebinsky, Bagad Glazik Kemper de Breaña, Dominic Graham School of Irish dance, Dán, Harmónica Creams

13 de xullo: Nordestazo Rock (Malpica de Bergantiños)
- Loquillo, Corizonas, Hamlet, Costas

18, 19 e 20 de xullo: X Festival Revenidas(Vilaxóan)
- The Lakazáns, Borderline 79, Leo e Arremecaghona,...
- Ruxe Ruxe, Zenzar, Ultraqans, Banda Fura Fura, Obrint Pas,...
- Os Diplomáticos de Montealto, Fermín Muguruza, A Compañía do Ruido, O Caimán do río Tea, Martelo,...

20 de xullo: Festival da Chaira (Baltar-A Pastoriza)
- Zenzar, Milesios, ...

20 de xullo: IV Festival Illa de San Simón (Redondela)
- Tanto Nos Ten, Pelepau

24 de xullo: VIII Festival Arreaocabo (Celeiro-Viveiro):
- Terbutalina, The Lakazáns, Miguel Costas,...

24 de xullo: Festa da Fraga (As Pontes):
- Mercedes Peón, Quempallou, Guezos, Bastards on Parade

24 e 25 de xullo: Festigal (Compostela):
- Sés, A Quenlla, Nao, Festicultores,...
- Habelas Hainas, Os da Ría, Grampoder, García MC,...

25 de xullo: Festival Armadiña Rock (Combarro):
- Ataque Escampe, Som do Galpom e Champurrada

26 e 27 de xullo: VI Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Sacha na Horta, La Gran Orquesta Republicana, Figli di madre ignota,...
- A Compañía do Ruído, Familia Caamagno, Chotokoeu, La Troba Kung-Fu,...

26 e 27 de xullo: Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña)
- Milladoiro, Outra Vaca no Millo
- Treixadura, Os Pelouros


Agosto


2 de agosto: Festival do Ludnasad (Bretoña)
- Zurrumalla, Quempallou, ...

2 e 3 de agosto: X Castelo Rock (Muros)
- Reincidentes, Banda Fura Fura, Zenzar, The Skarnivals,...
- Lendakaris Muertos, O´Funkillo, Chotokoeu,...

2 e 3 de agosto: Festival Sonrías Baixas(Bueu)
- Dakídarria, Enemigos, Talco, Agoraphofia,...
- Toy Dolls, Boikot, Foxy Freire,...

3 de agosto: Festa da carballeira (Zas)
- Xabi Aburruzaga, Berrogüetto, Lurte e Rua Macmillan

3 e 4 de agosto: Festival de Pardiñas (Guitiriz)
- Bloquinho de Xermolos, Coanhadeira, Harmonica Creams, Tara e Dios Ke Te Crew
- Taquikardia, Peter Punk, Os Minhotos, Susana Seivane, Skarallaos, Mr. Fishman (Dr. Think)

9 de agosto: Novo Cruceiro Rock (Vila de Cruces)
- Os Jonh Deeres, Medomedá, Avante, Desequilibrio Mental

10 de agosto: Festival Pontelouco (Castrocaldelas)
- A Banda de Andrelo, Os Cuchufellos, Liviao de Marrao, ...

10 de agosto: Festival 27373 (Begonte)
- Os Minhotos, Guezos e Zenzar

10 de agosto: Festa dos Botes de Arzua
- Nao, Machina, Son do Galpóm,...

14 de agosto: Festival As nosas músicas (Couso)
- Zurrumalla, Quempallou, Retrouso,...

14 e 15 de agosto: Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña)
- Milladoiro, Outra Vaca no Millo
- Treixadura, Os Pelouros

16 de agosto: XVI Festival San Roque&Roll (Tioira-Maceda))
- The Lakazans, Collón de Lola e Recambios Tucho

16 de agosto: Esmorga Folk (Bandeira-Silleda)
- Xosé Manuel Budiño, Os Carunchos, Radio Cos, Os Melidaos

17 de agosto: Festa Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Radio Cos, Anxo Lorenzo,Uxu Kalhus,Os Rastreros

17 de agosto: Festa Folc fin do camiño (Fisterra)
- Estimaba que viñeras, Os Tres Trebóns, Chotokoeu e A Compañía do Ruido

17 de agosto: Festival do Castro (Pantón)
- Ruxe-Ruxe, Zurrumalla, O Sonoro Maxín, Caxade, ...

17 de agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Os Cempés, Beltaine,..

23 de agosto: Castelo Rock (Culleredo)
- Heredeiros da Crus, Zenzar, Skarallaos, Pito de Pikasso

25 de agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
-...

30 e 31 de agosto: Festival Brinca na Praza (Pontevedra)
- Zenzar, Fozy Freire, Guintervan,...

30 e 31 de agosto: Festival Rebumbio (Mos)
-Ultraqans, Chotokoeu, Os Vacalouras, ...

31 de agosto: Noite da lúa Meiga(O Viso - Redondela)
- Peter Punk, Os Fondaos do Pífaro, Os Melidaos, Os Terribles de Donas, Os Carunchos

Setembro


9 de setembro: Rockmería (Canido - Vigo)
- Ruxe-Ruxe, terbutalina, Falperryas, Bechuchos,...


2012


Xuño

1 e 2 de xuño: VI Festival Alternativo Millo Verde(Redondela)
- Dios Ke Te Crew, Invivo,...
- Guinterva, Terbutalina, Chotokoeu,...

8 e 9 de xuño: Festival Oubeade (Beade-Vigo)
- Liska, Unicornibot, Rocking For Tangas, Igmig, Dr.zaius,
- Recambios Tucho, R.d.b., Distilling Pain, La Vaga Banda, Muxarega, Odaiko, Cancamuxa, a Volta Do Demo, Ce Orquesta Pantasma

8 e 9 de xuño: Barricas Folk Rock (Ames)
- Berrogüetto, Anxo Lorenzo, Manolo Tena y la Banda de Nash, Coanhadeira, Abóbriga, Maghúa, Maianas e Doctor Snob.
- Los Suaves, Miguel Costas, Brothers in Band, Riff Raff, Medomedá, Desequilibrio Mental, Labazada,...

9 de xuño: II Festival Arrente o toxo (Liméns-cangas do Morrazo)
- Os Vacalours, Rojo Dos, O neto de Manuel,...

16 xuño: Festifolk (Mugardos)
- Assembly Point, No Combaro, Os Da Troula Folk, Estimaba Que Viñeras

16 de xuño: Festival A Rebuska (Manzaneda)
- Dios Ke Te Crew, Kussondulola, Figli di madre ignota

16 de xuño: Festival Arrechéghate ao fento (Bembrive-Vigo)
- O Sonoro Maxín, Dakidarría, Bongo Botrako, La banda de Andrelo

16 de xuño: Festival ao Son do Masma (Celeiro de Mariñaos)
- Tumba e dalle, Os Modernos, tanto Nos Ten, Quempallou

17 xuño: Folk in Río (Touro)
- Os Modernos, A Banda da Balbina, Regueifeiros Trioliro,...

21 xuño: Festival Mocidade coa Lingua (Ferrol)
- Ataque Escampe, Rapatios, Adobriga, Toxos Bravos

22 e 23 de xuño: Festiva Psicotroita (Sigueiro)
- Familia Caaamagno, Rafa Morcego, Doctor Gringo,...
- Kastomá, Terbutalina, Malandrómeda,...

28, 29 e 30 de xuño: Festival Derrame Rock (Ourense)
- Los Suaves, Gatillazo, Miguel Costas, O Sonoro Maxín, Festicultores, Cuchufellos, Ulträqäns,Final Concurso Radio Galega.

- Loquillo, Sepultura, Banda Bassotti, Burning, Hamlet, El Último Ke Zierre, The Toasters, Vita Imana, Dr. Explosión,Los Chikos del Maiz, Novedades Carminha, Machina, Kambotes, Deniro, Clockwork, Switchtense,International Hardcore All Stars (Hardcore Tribute) Ramons (Tributo a Ramones), Motörhits (Tributo a Motörhead)

- Los Enemigos, Heredeiros Da Crus, Bad Manners, Rosendo, Reincidentes, Non Servium, Gustavo Cordera, Avalanch, Angelus Apatrida, Habeas Corpus, Dakidarria, Manolo Kabezabolo, Mitocondrias, Forraje, Zenzar, , Metallica Tributo, Orkesta Paraiso (Tributo clásicos rock estatal)


Xullo


6 de xullo: Festival Arde Rande (Redondela)
- Liska, Bloquinho Aperta, Meninos Carentes, Baldosa Amarilla,...

6 e 7 de xullo: Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
- O Fiadeiro, Abóbriga, Zurrumalla, Cuchufellos
- Dios Ke Te Crew, Falperrys, Dakidarría, Escuela de Odio

6 e 7 de xullo: Festival Música na noite (Calo-Teo)
- O Sonoro Maxín, A Compañía do Ruido, Deseqilibrio Mental, Leo e Arremacaghoná, Los Mighty Calacas
- Os Cempés, Taghaitai, Vai Rañala, Devotos do Folclore, Homen Banda

7 de Xullo: XIX Festival do río Castro (Narahio)
- Escola de Música Tradicional do Concello de San Sadurniño, Habelas Hainas, Tanto Nos Ten e Sacha Na Horta

7 xullo: Festival Asalto ao castelo (Vimianzo)
- Xose Manuel Budiño, O Sonoro Maxín, A Requinta da Laxeira,...

12 ao 15 xullo: XXVII Festival Internacional do Mundo Celta (Ortigueira)
- Avelaíña, Rastrexos project, Alén de Ancos, Harmonica Creams
- Bagad Glazik Kemper, Stolen Notes
- Oban Pipe band, The Rua Macmillan band

12 e 13 de xullo: XIII Festival Folk de Raíz (Callobre-A Estrada)
- Regato de Matamulleres, Retrouso, Os Ke Hai e Jonh Deeres.
- Asociación Cultural Agarimo, Recobio, Ardentía e Tanto Nos Ten

14 de Xullo Nordestazo Rock (Malpica de Bergantiños)
- Heredeiros da Crus, Dios Ke Te Crew, Skarallaos, Moon Cresta,...

20 e 21 de xullo: Festival Revenidas (Vilaxoán de Arousa)
- Guezos, Dios Ke Te Crew, The Booze, The Mighty Calacas
-Os Cempés, Skatalities, Esne Beltza, O Sonoro Maxín,...

21 de xullo: Festival Arreaocabo (Celeiro-Viveiro)
- Heredeiros da Crus, Medomedá, Skarallaos,...

21 xullo: Festival da terra e da lingua (Narón)
- Fracasados de Antemano, Trapalhada, Betagarri, Cuchufelhos, Dz Selectors

21 de xullo Festival da Chaira - Lugo
-Bastards on Parade, The Skarnivals,...

24-25 xullo: Festigal (Compostela)
- Zenzar, Ataque Escampe, La Phase, Banda Crebinsky,...
- AcadaCanto, De outra Margem, Terbutalina, Sés,...

24 xullo: Sargadelos Fusión
- Recambios Tucho, Medomedá, The Brosas, Los Eternos

27 e 28 de xullo: Festival Antrospinos (Rianxo)
- Os Cempés, Dakídarria, Canteca de Macao...
- Quempallou, Bastards on parade, Kumpania Alazarra,...

27 e 28 de xullo: Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña)
- Fred Morrison, Dinamita
- Anxo Lorenzo Band, O Fiadeiro


Agosto


3 agosto: XVI Lugnasad (Bretoña)
- Sacha na Horta, Guintervan e Eulian

3 de agosto: III Festival folk Salvaterra do Miño:
- B.G. Pontenova, Fonteliño e Coanhadeira

3 e 4 de agosto: Festival Castelo Rock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Medomedá, Skarallaos, Trashtucada
- Dios Ke Te Crew, Bodega Bodega, Sonotones, Sozios a la fuerza

3 e 4 de agosto: Festival Son Rias Baixas (Bueu)
- Heredeiros da Crus, Soziedad Alkoholica, Def con Dos,...

4 de agosto: XXIX Festa da Carballeira de Zas
- Os Cempés, A Quadrilha, Xarnege, Ultraqans, Maghúa,...

4 e 5 de agosto: Festival de Pardiñas (Guitiriz)
- Bloquinho de Xermolos, Milesios, Coetus, Eliseo Parra, Kepa Junquera, Quemapllou e Cuchufellos
- Tamborada, Zurrumalla, Beltaine e Chotokoeu

10 de agosto: Novo Cruceiro Rock
- Ruxe Ruxe, Deseqilibrio Mental, Familia Caamagno, Invivo

9, 10, 11 e 12 de agosto: Brincadeira Rock in Cambre

14 agosto: As Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Os Cempés, Zurrumalla, Vai de Roda, Retrouso, O Ghusto do boi,...

18 de agosto: XXXIII Festival Irmandiño de Moeche
- No Combaro, Berros do Castro, Fred Morrison & Matheu Watson, Pablo Seoane Grupo, Alén de Ancos

18 agosto: X Noite Folk (Negreira)
- Malvela, A Requinta da Laxeira, Pan de Capazo

18 agosto: XIII Festa Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Ludovaina, Zurrumalla, Ruxe-Ruxe, Compañía do Ruido

24 e 25 de agosto: Festival Rembumbio (Mos)
- The Turre´s Band, Skandalo GZ, Os Veraneantes,..
- A Compañía do Ruido, Residuos Atractivas, Os Cuchufellos, Chotokoeu,...

25 agosto: Festival do río Belelle (O Roxal-A Coruña)
- Os Cempés,...

25 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso - Redondela)
- As Lagharteiras, Carapaus, Zurrumalla, Ce Orquestra Pantasma


2011


Maio


14 maio: Festival Noite Folk (Pontecesures)
- Xabier Díaz, Guillerme Fernández, Guadi Galego e Lusco Fusco

14 maio: Festa da Lingua (A Coruña)
- Ondas Martenot, Os Tres Trebóns e Skacha

14 maio: Barricas Folk Rock Festival (Corneira - A Baña)
- Labazada, Maghúa, Maianas, Verdegaio,...

14 maio: Festa 13-14 (Salceda de Caselas)
- A Compañía do ruido, Os Podridos,...

14 maio: Festival San Cidre no adro de San Pedro (Cangas do Morrazo)
- Quempallou, Guintervan e Xemántica

14 maio: Festa do dezassete (Compostela)
- Pel de pau, Os Carunchos, Ixion, Ataque Escampe, ...

14 maio: III Noite Irmandiña de Seixalbo (Ourense)
- Som do Galpóm, Espido, Rubio galego, Bongo Botrako...

15 maio: Festival Folkardente (Vedra)
- Pandereteiras Silandeira, A Requinta da Laxeira, Pé de Boi e Som do Galpom

21 maio: VIII Manguelo folk (Orazo- A Estrada)
- Xuntanza dos regatos, Retrouso, Regato de Matamulleres, Quempallou, The Crass, Sacha na Horta...

Xuño


10 xuño: Festival Millo Verde en Redondela - Marxe Eskerda, Belöp, Terrakota, The Pedro Delgado´s

11 xuño: Rock en Costa (Castiñeiriño - Compostela)
- Samesugas, Royalties, L’Uomo di Gomma, The Homens e Redullos

11 xuño: VII Festival Millo Verde en Redondela
- Kastomä, Fuel Fandango, A Banda da Balbina, Keko Yoma, Olive Tree Dande

11-12 xuño: Festival Briganfolk (Betanzos)
- Susana Seivane, Xose Manuel Budiño, Clackmannanshire ...

18 xuño: Festival pola Memoria Histórica. Aranga (A Coruña)
- Zenzar, Os Tres Trebóns, A Quenlla

18 xuño: V FestiFolk en San Xoán Piñeiro (Mugardos)
- Tiruleque, Muxarega, Estmaba que viñeras,...

19 xuño: Folk in Río (Touro)
- Tanto Nos Ten, Çe Orquestra pantasma e Bombos S. Tiago

23-24-25 xuño: Derrame Rock (Ourense)
- Boikot, Rastreros, Ruxe-Ruxe, Os Tres Trebóns,...
-Def Con Dos, Lamatumbá, Molotov, M-Clan, Dakidarria, ...
-Los Suaves, Siniestro Total, Dixebra, Dios Ke Te Crew, Soziedad Alcoholika,...

25 xuño: II Festival da Cultura proletaria (Cangas do Morrazo)
- Skarnio, La Tarrancha, Das Kapital, Chacarrandaina,...

Xullo


1 xullo: Festival Arde Rande (Chapela-Redondela)
- Kogito, Bloquinho da Salgueira, Foxy Freire,...

1-2 xullo: Música na noite (Calo-Teo)
- Ataque Escampe, Galegoz, Novedades Carmiña, Medomedá
- Banda De Gaitas S.R. Calo, Os Estalotes, Bellon Maceiras Quinteto, Mercedes Peón, Ulträqäns

1-2 xullo: Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
- Os irmandiños de Vincios, Os Terribles de Donas, A Requinta da Laxeira
- Ruxe-Ruxe, Skunk DF, Os Podridos, Medomedá

2 xullo: Festival Vai chorar a Cangas (Cangas do Morrazo)
- Skakeo, Kogito, Bastards on Parade, A Tuna Rastafari

2 xullo: Festival Asalto ao castelo de Vimianzo
- Chiculate, Berroguetto, Funky Style Brass,...

2 xullo: XVIII Festival do río Castro (Narahío)
- A Quenlla, Os Carunchos, Os Cuchufellos

7 ao 10 xullo: XXVII Festival Internacional do Mundo Celta (Ortigueira)
- Riveira (Chile), Stolen Notes (Andalucía), Ulträqäns (Galiza), Skerryvore (Escocia)
- The Urban Folk Quartet, ...
- The Crass, The Elders, Searson, David Pasquet, Luar na Lubre, ...

14-15 xullo: XII Folk de Raíz (Callobre-A Estrada)
- Xuntanza dos Regatos, Esquíos, Os ke hai, Trioliro
- Tiruleque, Regato de Matamulleres, Pandereteiras Son da Fervenza, Zurrumalla, O Arco

15-16 xullo: Festival Revenidas (Vilaxoán de Arousa)
- Guintervan, Labregos do tempo de Sputnik, Trashtucada,...
- Quempallou, Medomeda, Banda Crebinsky,...

15-16 xullo: XI Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Residuos atractivas, Eina, Sacha na horta,...
- Dios Ke Te Crew, arenga, Chotokoeu,...

16 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza-Lugo)
- Habelas Hainas, Malandrómeda, Zenzar, Tanghana Show

22 xullo: Festival Arreaocabo (Celeiro)
- Kogito, El último ke zierre, Bytheface, Yuno,...

22-23 xullo: Karraskal Rock (Zamáns - Vigo)
- (Noite folc Festa Licor Café): A Merced de Chaín, O Tirabeque, Bicarelo e Virandeira
- El Cubo, Kaixo Sama, Saldos Arias, Riff e Bocanegra

23 xullo: Festival Sargadelos Fusión (Cervo)
- Falperrys, Clan Maragato, Medomedá,...

23 xullo: II Festival do Lea (Castro de Rei)
- Avante, Muxarega, A Banda de Balbina,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Cristina Pato, Muxarega, Salsa Celtica e Berimbao

24 xullo: Festival Briga (Compostela)
- Raiba, Cuchufelhos, Su Ta Gar, Nos Ki Nasi Homi Ki Ta Mori
PROHIBIDO

24 XULLO: Festival de AMI (Compostela)
- Os Tres Trebóns, K-raxe, Rebeliom do Inframundo

24 e 25 xullo: Festigal (Compostela)
- Ulträqäns, Loretta Martin, Deolinda, Dios ke te crew
- Orquestra Os Modernos, Os Carunchos, Cé Orquestra Pantasma

27, 28, 29 e 30 xullo: XXVII Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña)
- Aló Django
- Tanto Nos Ten e Zurrumalla
- Davide Salvado e Uxía
- Roi Casal

29-30 xullo: IV Festival Antros Pinos (Taragoña-Rianxo)
- Ruxe-Ruxe, Ultraqans, Che Sudaka, ...
- Dios Ke Te Crew, Muyayo Riff,...

30 xullo: Festixeve (Pontevedra)
- Os Cuchufellos, Ultraqans, Os Tres Trebóns

30 xullo: Armadiña Rock (Combarro)
- Bastard on Parade, Novedades Carminha, Malkeda, Salvation Army

Agosto


5 agosto: Festa Celta do Lugnasad (Bretoña)
- Muxarega, Ulträqans, Linho do cuco e Pé de Boi

5 agosto: Festival Folk Pontenova (Salvaterra de Miño)
- Ardentía, Pontenova, A Requinta de Xián

6 agosto: Festival Folk de Fornelos de Montes
- A Roda, The Crass,...

5 agosto: Millarock (Milladoiro-Ames)
- Ruxe-Ruxe, Zenzar,...
CANCELADO

5 agosto: Cruceiro Rock (Vila de Cruces)
- Kastomá, Avante, Raiba, ...

5 e 6 agosto: Patakazo Rock (Xinzo de Limia)
- Snatch, Recambios Tucho, Silvia Superstar,...
- Costas, Frikipaldis, Xituma Batuke,,...

6 agosto: Festival A Figheira do Meco (Siradella-O Grobe)
- Invivo, Oh Ke oh, Alto Volta,...

6 agosto: Festa da Carballeira (Zas)
- Muxarega, Coanhadeira, Korrontzi, Four Man and Dog e Festicultores Troupe

6 e 7 agosto: Festival de Pardiñas (Guitiriz)
- BloquinHo de Xermolos, Salta no Cribo, Ruaille-Buaille, Terrakota, No Reply
- Cé Orquestra Pantasma, Carapaus, Riobó, Xtramonio, Ultraqans

11 agosto: Rábadefolk (Rábade)
- Treixadura, Madialeva, Acustika Asesina

12 agosto: Barqueirock (O Barqueiro)
- Zenzar, Raiba, Riff Raff, ...

12-13 agosto: Brincadeira (Ordes)
- Europe, Ruxe-Ruxe, Kastomá, Obús, Dios Ke te Crew,...

14 agosto: Festival As nosas Músicas (Couso-A Estrada)
- Alvariza, Tanto Nos Ten, A Requinta da Laxeira, Regato de matamulleres, Saltonocribo,...

18 agosto: Bandeirock (A Bandeira-Silleda)
- Labazada, Kallaikoi, Malucos e Malandros,...

19 agosto: Esmorga Folk (A Bandeira-Silleda)
- Vilarachos, Media Ducia, Pradairo e Os Carunchos

20 agosto: Asalto ao castelo de Moeche
- Leilía, Muxarega, Estimaba que viñeras, Alalé,...

20 de agosto: Noite Folk de Negreira
- Susana Seivane, A Compañía do Ruído e Fol de Veneno

20 de agosto: Festival Folk de Guísamo
- Mercedes Peón, Alén do Mar e Xera

20 agosto: Festa Folc de Vilariño (O Hío - Cangas do Morrazo)
- Saltonocribo, A Quadrilha, Banda Crebinsky e Bastards on parade

20 agosto: Festival do Castro (Ferreira de Pantón):
- Lamatumbá, Tiruleque, Guezos e United Flavour

20 agosto: Festa Folk na Fin do Camiño (Fisterra)
- Os Cempés, Requinta da Laxeira, The Crass, Mordecans.

20-21 agosto: Festival Ponte Louco (Castro Caldelas)
- Os Tres Trebóns, Magnifique Band, El Pau, Çe Orquestra Pantasma

21 agosto: Festa Terra Brava (O Incio)
- Pelepau, Quadrilha, Güintervan,...

26 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Keltoi, Fracasados de antemano, Deseqilibrio mental, Skarmento

27 agosto: Festival do rio Belelle
Neda (A Coruña)

- Ultraqans,...

27 agosto: IV Festival antifascista (Cangas do Morrazo)
- Ludovaina, Molestia, Soak, Dakidarria, Skakeo

27 agosto: Festival da Lúa Meiga
O Viso (Redondela)

- Sobre Rodas, Coanhadeira, A Requinta da Laxeira


Setembro


3 setembro: Festival da Poesía do Condado
(Salvaterra de Miño)

- Ultraqans, Os Cuchufellos, Marful, ...


2010


Maio


8 maio: II Festa Trececatorzadora (Salceda de Caselas)
- Banda Potemkin, Cé Orquestra Pantasma, Cromática Pistona, Funk'n Bastards, Dj Aligator

14 de maio: Concerto das letras en Lavadores (Vigo)
- Tarambainas, Rebelión do inframundo, o Leo e Arremecaghoná

14 maio: Concerto das letras (Ferrol):
- Fred Martins e Ugia Pedreira, Ataque Escampe, García MC, Arenga, Trapallada

15 de maio: Festa da Marosa (Burela)
- Lamatumbá, Pesdelán e Linho no Cuco

15 maio: Festa da Lingua (Pontevedra)
- Second Army, Contra as cordas, Deskartes Band, Royalties, Leo e Arremacaghona

15 maio: Festa do dezessete (Compostela)
- Tanto Nos Te, Medomedá, Çe Orquestra Pantasma, Os da Ría, Leo e Arremecaghoná.

17 maio: Festival o Son en Galego (Porto do Son)
- Son do Galpóm,...

22 maio: VI Manguelo Folc (Orazo-A Estrada)
- Xuntanza de Regatos, Requinta da Laxeira, Alvariza, Korrontzi e Os Trés Trebóns

22 maio: XVII Festival de Cerceda
- Nao, O Leo e Arremacaghoná, Selecta in Helicopta, Frcasados de antemano, 12 labirinto,...

22 maio: Muimenta Rock (Muimenta-Lugo)
-Zenzar, Ruxe-Ruxe, Garcia MC, ...

Xuño


5 xuño: 1º Festinao (A Estrada)
-Nao, Primitve, Esquíos e For Home Use Only

11 e 12 xuño: IV Festival Alternativo Millo Verde (Redondela)
- Skakeo, Chotokoeu, Funky Syile Brass,...
- Pan de Capazo, La Imposible, Minim, Arritmic,...

18 xuño: Milladoiro Folc (Milladoiro)
-Ophiusa e Muxarega

18 xuño: 18º Festival "A Mocidade coa Lingua" (Ferrol)
- Balakandra, Neda York, Arredemo, Fenéticos, Rapatios

18-19 xuño: FAX 2010 (Ourense)
- Barricada, Xtrume,...
- Lamatumbá, Muchachito Bombo Inferno,...

19 xuño: Festifolc (Mugardos)
- Ultraquans, Ruxe-Ruxe e Os Tres Trebóns

19 xuño: II Festival Folk en Vilacoba (Salvaterra de Miño)
- Zurrumalla, Terribles de Donas e Ardentia

19 xuño: III Festival Río D´area (Camelle)
- Madialeva, Crus de baixar, Escarnio

20 xuño: Festa do Muíño de Taboadelo (Pontecaldelas)
-Foula, Os Paveros (Regueifa Josiño da Teixeira e Luis o caruncho), Tanto Nos Ten

25-26 xuño: Festival da Terra e da lingua (Narón)
- Boj, Estimaba que viñeras, Maghúa
- Wisdom, KaveGz, Lamatumbá

25 xuño: Festa de Silvoso (Pontecaldelas)
- Os Carunchos, Quempallou e Tanto Nos Ten

Xullo


2 xullo: Sons da Rapa (Sabucedo)
- A Compañia do Ruido, Sacha na Horta, Bodega Bodega e Falperrys

2-3 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
- Tanxedoras, Ultreia, Pan de Capazo, Cantares do Brión,...
- Kogito, Dreams of Dolly Sheep, Tiro Na Testa ...

2-3 xullo: Festival Música na noite (Teo)
- Siniestro Total, Snatch, Toleada e Deseqilibrio Mental
- Bonovo, Pradairo e Festicultores Troupe

2-3 xullo: Festival no Camiño (Palas de Rei)
-Sonoro Maxín, Festicultores, Alcotan
-La Kinky Beat, Che Sudaka, Chalart 58

2-3-4 xullo: Festas populares de Boiro
-Tropico de Grelos, Os Tres Trebóns
-A Compañía do Ruido, Cuchufellos, Sinefres, Picadiscos Sound Sistema
-A Banda de Balbina

3 xullo: Festival Río Castro (Naraio)
- Tiruleque, Ultraquans, Ruote, ...

3 xullo: Festival Noite Rock (Carral)
- Invivo, Machina, N.O.S. Skaraiados

3 xullo: Festa Rachada da Baña
-Os Carunchos, Tanto Nos Ten, Noitarega, ...

3 xullo: Festival Asalto ao Castelo (Vimianzo)
-Fol Baleiro, Muxarega, Orquestra Sant Celoni, Raíces y Puntas...

3 xullo: Festival Mesturasóns (A Bola)
- Galegoz, Soul Jacket, Ataque Escampe,...

8-9-10-11 xullo: Festival de Ortigueira
- Kreposuk, Oysterband e Celtas Cortos
- Marful, a Escola de gaitas de Ortigueira, Cristina Pato, Afterhours e Qui Hi Ha?
- Anxo Lorenzo Band, Gaelic Storm, Shooglenifty e Rare Folk
- Proxecto Runas

10 xullo: Karraskal Rock (Vigo)
-Zenzar, Rosendo, Sinkope e Baldosa Amarilla...

15-16 xullo: Festival Folc de Callobre (A Estrada)
- Galegoz, Trioliro, Regato de matamulleres,...
- Noitarega, Pradairo,Alvariza, Os ke hai, ...

17 xullo: Festival das Mariñas (Xove)
- Quempallou e Tanto Nos Ten

17 xullo: Festival Sons do Vento (Melón-Ourense)
-Ruxe-Ruxe, Alantre, Ness, Bastrds on parade,...

17 xullo: Festival Arreaocabo (Celeiro-Lugo)
-Zenzar, Tonhito de Poi, Jabón Blue, Segismundo Toxicómano,...

17 xullo: Festival Revenidas (Vilaxoán de Arousa)
-A Tuna Rastafari, Funky Style Brass, La Pegatina, O Leo i Arremecághona, Combo Mariñeiro de Vilaxoán, Bloquinho Aperta,...

17 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
- Kogito, UlträQäns, Zootropa,Chotokoeu,La Limoncello, ...

17 xullo: Festival Serra da Queixa
- Lamatumbá, Os Perqtores, Ergom, Manteca de Macao...

18 xullo: Festival Folk de Oleiros
- Muxarega,...

18 xullo: Festival Folk de Narón
- Mercedes Peón e Berroguetto

23 xullo: Carneirock (Moraña)
-Medomedá, Ruxe-Ruxe, Astarot, Esenia...

23 xullo: Sargadelos Fusion (Sargadelos)
- Ataque Escampe, Sacha na Horta, Mallory, Recambios Tucho

24 xullo: Festival Folk A Fraga (As Pontes)
- A Banda da Balbina, Muxarega,...

24 xullo: Festival Briga (Compostela)
- Machina, Trapallada, Eina, Indarrap...

24-25 xullo: Festigal (Compostela)
- Os Cuchufellos, GalegoZ, Banda Potemkin, Santa Macairo Orkestar
- Bellón Maceiras Quinteto, O' Questrada, Susana Seivane

25 xullo: Festival do Santiaguiño (Padrón)
- Fía na Roca,...

30 xullo: Festival Os Camiños da Música (Verín)
-Zenzar, Machina, Gendbeat, ...

30 xullo: Festival Antros Pinos (Taragoña-Rianxo)
- Tiruleque,..

30 e 31 xullo: Intercéltico do Morrazo (Moaña)
- Ophiusa, Garma
- Anxo Lorenzo, Solas

31 xullo: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
-O Sonoro Maxín, Tanto Nos Ten, A Tuna Rastafari...




Agosto


5 agosto: I Festival Folk de Salvaterra de Miño
- Os Terribles de Donas e Ardentía

6 de agosto: Cruceiro Rock (Vila de Cruces)
- Som do Galpom e Pito de Pikasso

6 de agosto: Festa Celta do Lugnasad (Bretona)
- Saltonocribo, Os Cempes, Pan de Capazo e Os Cuchufellos

6 de agosto: Festa da Mocidade en Chousa de San Pedro, (Taboada)
- Os Tres Trebóns e A Tuna Rastafari

6-7 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Siniestro Total, Sex museum, Chícharo Psicótico, ...
- Orquesta Mondragón. Los reyes del KO,...

7 agosto: Festa da Carballeira (Zas)
- Quempallou, Kepa Junquera, Gwendal, Clan Maragato, Banda Potemkin...

7 agosto: Festa da Prehistoria (Mos)
- Pesdelán, O Sonoro Maxín e Falperris

7 agosto: CasteloRock (Muros)
Raiba, Ilegales, Lilith, Dakidarria, Solos

7-8 agosto: XXXI Festival de Pardiñas (Guitiriz)
- Bellón Maceiras Quinteto, Äl Jawala, Canteca De Macao,Galegoz
- Pelepau, Pablo Seoane, Xosé Manuel Budiño, Alalé, Güintervan

12 agosto: Festival Berra Nigrán
- Kogito, SkandaloGZ, Dakídarria,...

12 agosto: Festival Folc de Ordes
- Axouxere folc e Limagoia

13 agosto: Festival Folk Antas (Antas de Ulla-Lugo)
- Ruxe-Ruxe e A Roda

13-14 agosto: Asaghieiras Master Festival (Lariño-Carnota)
- Monkey Face, Kastomä, Beatus Ille, Os Trasnos de Moscoso, Som do Galpom e Dj Cecé.
- InVivo, Deseqilibrio Mental, Yidorah, Aphonnic, Trapos Sucios, Terbutalina e Dj Berro

14 agosto: Festival Gallerock (Ribeira)
- Kogito, Zenzar, A compañía do Ruido...

14 agosto: Pinofolc (O Pino)
-Tanto Nos Ten,...

14 agosto: Festival As Nosas Músicas (Couso-A Estrada)
- Linho do Cuco,...

20 agosto: Esmorga Folc (Bandeira-Silleda)
- Quempallou, Bellón Maceiras Quinteto, Tiruleque, Fracasados de antemano,...

21 agosto: Vilariño Folc (Hío)
- Tiruleque, Ultraquans, Os Tres Trebóns,...

21 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Quempallou, Slainte,...

21 agosto: Festival Pontelouco (Castro Caldelas)
- Os Cuchufellos, Chotokoeu, Alpargata

21 agosto: Festival do Castro (Ferreira de Pantón)
- Coanhadeira, Funky Style Brass, Alberto Mvundi ...

21 agosto: Festival da Mocidade na Sainza (Xinzo de limia)
- SkandaloGZ, Raiba, Sen resposta, Esquíos,...

21 agosto: Festival das Minas (Pontenova-Lugo)
- Ruxe-Ruxe, Forraje, Darbukka, Folkgazais...

21 agosto: Festival Folk de Guísamo (Bergondo)
- Lunasa, Birinbao e Tejedor

21 agosto: Festa folc na fin do camiño (Fisterra)
- Mercedes Peón, Sonoro maxín, A Banda Balbina, A Crus de Baixar,....

27 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Kastomá, Medomedá, Os tres trebóns, O Leo e Arremecaghoná, Raiba...

27-28 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Lakustikasesina, Veraneantes, Troula Ghaiteira
- Os Podridos, Residuos Atraktivas, Sundayers, A Compañía do Ruido

28 agosto: Festival Bailando entre Toxos (Ribeira)
-Pito de Pikasso, Comando Katana, Manolo Kabezabolo, ...

28 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Grupo de gaitas Asubios, A Quenlla, Tanto Nos Ten, O Leo e Arremecaghona

Setembro

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-02-2007 11:14
# Ligazón permanente a este artigo
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer