Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Espazo Activo da Ulla

Espazo Activo da Ulla

27 e 28 de xullo na parroquia de San Miguel de Sarandón (Concello de Vedra)

Programa

Venres 27 de xullo:
Casa da cultura

21:00 h. FORM-ARTE
Mesa redonda: “Claves para o futuro: como orientar a nosa asociación cara o éxito”
(obxectivos, participación, cartos…)

MOST-ARTE
Mostra de asociacións; culturas e solidariedade…(aberta o 27 e 28)

Campo da festa
23:00 h. CONCERTO FESTEX-ARTE
-Oito nun piso (charanga festeira)
-A Compañía do Ruído (música emerxente)
-A Banda de Poi (rock activo)
-Alto Asalto (hip hop da terra)

Sábado 28 de xullo:
Campo da festa

18:00 h. ANIM-ARTE
Obradoiros alternativos
Xogos populares
A ludochapa

21:00 h. Circo:
Yuma Malabares
Mago Garabal

23:00 h. Foliada: “Ghran tralla de música”
-A Requinta da Laxeira
-Retrouso
-Banda de Gaitas de Gracia
-Os ke ai
-A chave do Xarro
-Raiolo
-Silandeira
-Xuntanza dos regatos
-...
Para tocar e bailar todos/as; traede os instrumentos!
Cea tradicional (reservas: 659.157.799-619.520.793-658.046.008)

*A participación en tódalas actividades será aberta e de balde* *Zona de acampada*
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 26-07-2007 09:27
# Ligazón permanente a este artigo
VI Noite Folk de A Caridade (Comarca Eo-Navia)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 26-07-2007 09:27
# Ligazón permanente a este artigo
Balbarda no Vigofolcelta
4ª Xornada do Festival Vigofolcelta.
Xoves 26 de xullo





Balbarda

ás 22:30 na Praza da Constitución (Casco Vello)



Balbarda

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 26-07-2007 09:26
# Ligazón permanente a este artigo
Os Cempés no Vigofolcelta
3ª Xornada do Festival Vigofolcelta.
Mércores 25 de xullo





Os Cempés
Xira de despedida
ás 22:30 na Praza da Constitución (Casco Vello)



Os Cempés

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 24-07-2007 19:35
# Ligazón permanente a este artigo
Programa para non perderse no Día da Patria

Martes 24 xullo


11:00h. Apertura do FESTIGAL

11:10 – 11:55h. Documental. "GALIZA EN VENEZUELA" da Fundación FESGA. 45 min.

12:00 – 12:45h. Documental. "Peregrinaxes.Viaxando con Manuel Maria". Fundación Bautista Álvarez. 45 min.

12:55 –13:55h. Documental coas testemuñas da represión do 36 na Illa de S. Simón. "Aillados" de Antonio Caeiro. 60min.

13.00h: Mesa A soberanía dos pobos fronte á globalización.

16:30 – 16:55h. Documentais do colectivo Olho Livre(C.S.ATREU) sobre accións de denuncia-social.Dur. 23min.

17:00 – 17:25h. Docudrama "As Farolas" de Abelardo Rendo. 25min.

17:00h Presentación do libro "Poesía contra a Violencia", editado por Espiral Maior.

17:00h Isabel Rei – Guitarra clásica

17.30h: Mesa Sáhara: a marcha cara á autodeterminación.

17:30h Xan Campos Trío ( Jazz)

17:30 – 18:05h. Documental "A casa de Lola de Andrés" de Olaia Sendón.
35min.

18:00h "Polifonías II. Voces poéticas contra a violencia de xénero"

18:00 h Homenaxe a Rosalía e Castelao no Panteón de Galegos Ilustres en San Domingos de Bonaval

18:00 - 20:00h. Obradoiros plástica

18:10 – 19:00h. Documental "Crónicas de Pizarra e xiz" de Xan Leira.

18:30 Euclydes Mattos Trío (Brasil) (Samba-Jazz)

19:00h Recital poético-musical: As horas de María de Paco Souto.

19:00h - 20:00h. Obradoiro "Danzas do mundo"

19:15 – 20:15h. Documental "As Encrobas. A ceo aberto" de Xosé Bocixa. 60 min.

19.30h: Mesa Os medios de titularidade pública na Galiza.

20:00h Paulo Sergio Santos Trío (Brasil)(Choro brasileiro) (Jazz)

20:00h AMI na Porta do Caminho
Foliada Aprende a dançar.
Regueifas contra a especulaçom. Hip-hop (Os de Quistiláns) e regueifeiros tradicionais.
Concerto Skarnio.

20:00h Presentación da editora portuguesa Arca das Letras

21:00h Presentación do libro "Os domingos de Gólgur" de John Alonso na editora Rinoceronte ao abeiro de Morgarte.

22:00h O Mago Antón: Espectáculo de maxia "Magos no País das marabillas".

22:30h AMI na Porta do Caminho: XIII Rondalha da Mocidade com a bandeira.

23:00h Concertos Festigal
-Loretta Martin
-Babylon Circus
-Terrakota
-Dj Missill

23:00h BRIGA no Parque de Belvis (Compostela)
-Trapalhada (Galiza)
-Skacha(Galiza)
-Obrint Pas (Catalunha)
-Skárnio (Galiza)

23:30h. Queima da Fachada Gótica na Praza do Obradoiro

24:00h. Orishas na Praza da Quintana

01.00h. The Ellas na Praza do Toural


Mercores 25 de xullo: DÍA DA PATRIA


12:00 Manifestación BNG do día da Patria na Alameda

13:00 Manifestación Causa Galiza na Alameda

14:00 Xantar Popular na Carballeira de Santa Susana

15:30h - 16:30h Obradoiro e animación

16:15h Presentación do libro O bosque de Nadgor de Farruco Graña.

16:30h - 17:00h "Risco e Losada" Contacontos

16:30h Concerto Kérkennai

16:45h. Presentación O Canto do Muecín, novela de Lois Diéguez editada en A Nosa Terra

17:00h - 18:00h Lembranzas da Ría. Cantareiras. Aldán

17:00h Presentación de Galeguia, Encontro dos Cinco Cantos, organiza a Fundación Via Galego promovida pola Mesa pola Normalización Lingüística.

17:30h Quintín Cabrera (Cantautor. Uruguai)

17:45h Presentación do libro O voto emigrante. Viaxe pola zona escura da democracia española de Anxo Lugilde na Editorial Galaxia.

18.00h: Mesa O momento político no Estado. Unha perspectiva galega

18:00h Lois Diéguez asinará exemplares da súa obra O canto do muecín, editada por Edicións A Nosa Terra.

18:00h O Mago Antón: Espectáculo de maxia "Magos no País das marabillas".

18:15- 19:45h Teatro: A Escola Municipal de Narón presenta "TARAS MíNIMAS" de Gustavo Pernas. Dirixe Flor Maceiras.

18:30h Presentación do libro Benquerida catástrofe, editado por Edicións Xerais de Galicia.

18:30h Concerto Na Virada (Folk)

19:15h Recital de Poesía: Marta Dacosta, Paco Souto, Lucía Novas, Xabier Paz e Medos Romero.

19:15h - 20:15h Monicreques. "Xigante". Miro Magariños.

19:30h Couple Coffee "Homenagem a José Afonso" (Portugal)

20:00h Presentación do libro "Palabras Contadas" de Camilo Franco na editorial Xerais de Galicia, coa colaboración de Magin Blanco á guitarra.

21:00h Concertos
-Fía na roca
-Nancy Vieira
-Kroke

23:00h Susana Seivane na Praza da Quintana

EXPOSICIÓNS

QUEREMOS COÑECERNOS, sobre a vida e traxectoria de mulleres galegas destacadas, organizada pola Secretaría Xeral de Igualdade da Xunta de Galicia.

OS TESOUROS DA NOSA MONTAÑA. Un percorrido polas riquezas, a vida e os problemas das serras galegas. CANDEA. Asociación de Ensinantes do Salnés.



Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 24-07-2007 10:47
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza o Festigal 2007




Concertos Festigal 2007

24 de Xullo: 23:00h
Loretta Martin
Babylon Circus
Terrakota
Dj Missill

25 de Xullo: 21:00h
Fía na roca
Nancy Vieira
Kroke

Galería das Ideas

MARTES 24
13.00h: A soberanía dos pobos fronte á globalización.
Moderador: Director de www.gznacion.com
Rosana Pérez, secretaria de Relacións Exteriores da Executiva Nacional do BNG; Luís Fazenda, Deputado do Bloco de Esquerda. Portugal; X. A. Martínez Puñal, profesor de Dereito Internacional USC.

17.30h: Sáhara: a marcha cara á autodeterminación.
Moderadora: Olaia Fernández Davila, deputada do BNG.
Fatma Mohamed Sale, delegada da RASD en Galiza; Santiago Ximénez da Asociación Galega de Amizade co Pobo Saharaui; Xosé Antón Paz, deputado do BNG no Parlamento Galego; Teresa Táboas, Conselleira de Vivenda.

19.30h: Os medios de titularidade pública na Galiza.
María Xosé Bravo, Secretaria de Comunicación da Executiva Nacional do BNG.
Suso Iglesias, director da TVG; Sonia Vizoso, redactora de El País; Xosé Manuel Pérez, Xefe de Informativos da Radio Galega.

MÉRCORES 25
18.00h: O momento político no Estado. Unha perspectiva galega
Moderadora: Eva Lema, xornalista.
Francisco Rodríguez, portavoz do BNG no Congreso; Ernesto Sánchez Pombo (La Voz de Galicia), Xan Carballa (A Nosa Terra); José Luis Gómez; Carme Laura Gil, ex-conselleira de Ensino da Generalitat e membro do Conseill Nacional de CDC.

EXPOSICIÓNS

QUEREMOS COÑECERNOS, sobre a vida e traxectoria de mulleres galegas destacadas, organizada pola Secretaría Xeral de Igualdade da Xunta de Galicia.

OS TESOUROS DA NOSA MONTAÑA. Un percorrido polas riquezas, a vida e os problemas das serras galegas. CANDEA. Asociación de Ensinantes do Salnés.

Galería das Letras
Participantes con postos: Edicións A Nosa Terra, OQO Editora, Edicións Galaxia, Editorial Lonxa Cultural , Libraría Andel do Libro de Vigo, Libraría A Palabra Perduda de Santiago, Rinoceronte Editora, A Peneira, Libraría Pedreira de Santiago.

Exposición OQO editora: Cen mundos que inventar. Ilustracións, elementos da editora galega. Premio estatal de edición 2007.

Ao remate de cada presentación os/as autores asinarán os seus libros.

MARTES 24
11:00h. Apertura
17:00h Presentación do libro POESÍA CONTRA A VIOLENCIA, editado por Espiral Maior. Interveñen: Carme Adán, Secretaria Xeral de Igualdade da Vicepresidencia da Xunta de Galicia, Marga do Val, Miguel Anxo Fernán Vello e Manuel Cortés.
18:00h "Polifonías II. Voces poéticas contra a violencia de xénero"
· Anxo Angueira
· Eduardo Estevez
· Kiko Neves
· Raul Gómers Pato
· Xosé Luis Santos Cabanas

19:00h Recital poético-musical: As horas de María de Paco Souto.
20:00h Presentación da editora portuguesa Arca das Letras
Libros: Estrela Perdida, de Francisco Fernandes; Sapinho e Sapão, de Nocolás Guillén, A Vassoura voadora, de José Viale Moutinho e O Cavalo das sete cores, de Papaniano Carlos.
Presentan: Soares Novais, editor e José Viale Moutinho, escritor
21:00h Presentación do libro "Os domingos de Gólgur" de John Alonso na editora Rinoceronte ao abeiro de Morgarte.
Falan: Moisés Barcia, editor e John Alonso.

MÉRCORES 25
16:15h Presentación do libro O bosque de Nadgor de Farruco Graña.
Presenta: Dores Fernández Abel, presidenta da agrupación Francisco Lanza de Ribadeo e o autor do libro.
17:00h Presentación de Galeguia, Encontro dos Cinco Cantos, organiza a Fundación Via Galego promovida pola Mesa pola Normalización Lingüística.
Falarán: Ánxela Bugallo, Conselleira de Cultura e Deporte, Carlos Callón, presidente da Fundación Via Galego e un representante da cultura caboverdiana.
17:45h Presentación do libro O voto emigrante. Viaxe pola zona escura da democracia española de Anxo Lugilde na Editorial Galaxia.
Presentan: Francisco Rodriguez, Portavoz do BNG no Congreso dos Deputados, e Anxo Lugilde.
18:00h Lois Diéguez asinará exemplares da súa obra O canto do muecín, editada por Edicións A Nosa Terra.
18:30h Presentación do libro Benquerida catástrofe, editado por Edicións Xerais de Galicia.
Falan: Goretti Sanmartin, Manolo Bragado e a autora Teresa Moure.
19:15h Recital de Poesía: Marta Dacosta, Paco Souto, Lucía Novas, Xabier Paz e Medos Romero.
20:00h Presentación do libro "PALABRAS CONTADAS" de Camilo Franco na editorial Xerais de Galicia, coa colaboración de Magin Blanco á guitarra.

Galería Audiovisual
SALA NASA

MARTES 24

MAÑÁ
11:00h Apertura
11:10 – 11:55h. Documental. "GALIZA EN VENEZUELA" da Fundación FESGA. 45 min.
12:00 – 12:45h. Documental. "Peregrinaxes.Viaxando con Manuel Maria". Fundación Bautista Álvarez. 45 min.
12:55 –13:55h. Documental coas testemuñas da represión do 36 na Illa de S. Simón. "Aillados" de Antonio Caeiro. 60min.

TARDE
16:30 – 16:55h. Documentais do colectivo Olho Livre(C.S.ATREU) sobre accións de denuncia-social.Dur. 23min.
17:00 – 17:25h. Docudrama "As Farolas" de Abelardo Rendo. 25min.
17:30 – 18:05h. Documental "A casa de Lola de Andrés" de Olaia Sendón.
35min.
18:10 – 19:00h. Documental "Crónicas de Pizarra e xiz" de Xan Leira.
19:15 – 20:15h. Documental "As Encrobas. A ceo aberto" de Xosé Bocixa. 60 min.

MÉRCORES 25

TARDE
16:45h. Presentación O Canto do Muecín, novela de Lois Diéguez editada en A Nosa Terra
Na presentación farase un itinerario por textos da novela, con imaxes, música e lecturas en montaxe do grupo poético Círculos Líticos, na que intervirán, ademais de Lois Diéguez, a profesora e crítica literaria Pilar García Negro, e os escritores, actores e actrices, e técnicos de imaxe: Isidro Novo, Antón Fortes, Lino Braxe, Flor Maceiras, Xabier Piñeiro e Carlos Ferreiro.
Desde as 18:00 h. o autor asinará libros na carpa da Galería das letras.
18:15- 19:45h Teatro: A Escola Municipal de Narón presenta "TARAS MíNIMAS" de Gustavo Pernas. Dirixe Flor Maceiras.

Espazo de Animación

MARTES 24
18:00 - 20:00h. Obradoiros plástica
19:00h - 20:00h. Obradoiro "Danzas do mundo"

MÉRCORES 25
15:30h - 16:30h OBRADOIRO E ANIMACIÓN
16:30h - 17:00h RISCO E LOSADA Contacontos
17:00h - 18:00h Lembranzas da Ría. Cantareiras. Aldán
19:15h - 20:15h Monicreques. "Xigante". Miro Magariños.

Café Concerto

MARTES 24 XULLO
17:00h ISABEL REI – Guitarra clásica
festi-JAZZ
17:30h XAN CAMPOS TRÍO ( Jazz)
18:30 EUCLYDES MATTOS TRÍO (Brasil) (Samba-Jazz)
20:00h PAULO SÉRGIO SANTOS TRIO (Brasil)(Choro brasileiro) (Jazz)

MÉRCORES 25 XULLO
16:30h KÉRKENNAI
17:30h QUINTIN CABRERA (Cantautor. Uruguai)
18:30h NA VIRADA (Folk)
19:30h COUPLE COFFEE "Homenagem a José Afonso" (Portugal)

Maxia

MARTES 24 XULLO
· 22:00h O Mago Antón:
Espectáculo de maxia MAGOS NO PAÍS DAS MARABILLAS.

MÉRCORES 25 XULLO
· 18:00h O Mago Antón:
Espectáculo de maxia MAGOS NO PAÍS DAS MARABILLAS.

Máis información:
FESTIGAL 2007


Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 24-07-2007 09:15
# Ligazón permanente a este artigo
Faltriqueira no Vigofolcelta
2ª Xornada do Festival Vigofolcelta.
Martes 24 de xullo





Faltriqueira
ás 22:30 na Praza da Constitución (Casco Vello)



Faltriqueira hai 10 anos...



Faltriqueira hoxe

Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 24-07-2007 09:09
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Vigofolcelta 2007

Festival "VigoFolCelta"

Luns 23 de Xullo ás 22:30. Auditorio de Castrelos.
TREIXADURA, DAVY SPILLANE E SHOOGLENIFTY.

Martes 24 de Xullo ás 22:30. Praza da Constitución (Casco Vello).
FALTRIQUEIRA.

Mércores 25 de Xullo ás 22:30. Praza da Constitución (Casco Vello).
OS CEMPÉS.

Xoves 26 de Xullo ás 22:30. Praza da Constitución (Casco Vello).
BALBARDA.

Venres 27 de Xullo ás 22:30. Auditorio Castrelos.
SONDESEU E FLOOK

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2007 01:10
# Ligazón permanente a este artigo
I Capital Folk em Paços de Ferreira (Portugal)
I Capital Folk em Paços de Ferreira (Portugal)

Dia 19 Xulho
22h00: Apresentação do I Capital Folk
Concerto: Milho Verde
Parque Urbano

Dia 20 Xulho
22h00 Concerto: Talisman (Russia)
Jardim Municipal
23h00 Noite folk com professor Rangel
Parque Urbano – Casa da Eira

Dia 21 Xulho
Toda a tarde “Gaiteiros de Riba’Monte”
Passeio pela cidade, animando diversas ruas
18h00: Concerto: “Gaiteiros de Riba ‘Monte”
Parque Urbano
22h00: Concerto: “Toques do Caramulo”
Jardim Municipal
23h00: Concerto: “Osga”
Parque Urbano – Casa da Eira

Dia 22 Xulho
21h30 Concerto: “Castanholas de Freamunde”
Jardim Municipal
22h00: Concerto: “Crema de Gaita”
Jardim Municipal
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 18-07-2007 09:25
# Ligazón permanente a este artigo
Xa hai programación doutro clásico galego
PROGRAMA 2007

XXIV FESTA DA CARBALLEIRA DE ZAS, 4 de Agosto do 2007

Actuarán: A partir das 6 da tarde:
- A.C. Castro MedA de ZAS
- Banda de Gaitas Terra de Trasancos (Ferrol)
- Grupo de danzaa A.X Xiradela (Arteixo)

A partir das 9 da noite:
- Radio Cos (Galiza)
- Llan de Cubel (Asturias)
- Solas (Irlanda - EEUU)
- Sharon Shannon (Irlanda)
- Pepe Vaamonde Grupo (Galiza)

ACCESO: 5 euros, con agasallo de CD exclusivo con 2 cancións de cada grupo que actua.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-07-2007 09:35
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Revenidas 2007
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-07-2007 09:32
# Ligazón permanente a este artigo
Festa da Dorna 2007 en Ribeira
XOVES 19 DE XULLO.
DIA DE PREDORNA OU CHUPINASO.
20.00h: Degustación gastronómica....os míticos callos da Carreirana.
21.00h: Concerto: OS SOSIOS, BASTANTES ION.....e chegados directamente dende Brasil....... OS BRASILEÑOS

VENRES 20 DE XULLO
18.00h: ENJALANAMENTO DE FANEQUEIRAS.
23.30h: JRAN JUATEKE DORNEIRO....ollo...éste ano mudámonos a Coroso.

SÁBADO 21 DE XULLO
16.00h: XOJOS DE TERRA EN COROSO
21.00h: CERTAMEN ITINERANTE DE CANSIÓN DE TASCA....

DOMINGO 22 DE XULLO
18.00h: MARATASÓN.......
20.00h: JRAN PRIX DE CARRILANAS.....
23.00h: CONCURSO DE HIP HOP....
24.00h: MACROQUEIMADA...

LUNS 23 DE XULLO
17.00h: XOJOS DE MAR.
19.30h: VOO SEN MOTOR...
23.00h: EXAME DE PATRÓNS.....
00.30h: CONCERTO: A COMPAÑÍA DO RUIDO.

MARTES 24 DE XULLO
13.00h: REJATA CUTRE SARK.....
15.00h: ROMERÍA DORNEIRA.....
19.30h: TOP SECRET....con saída do parque de pedra pateira…….e final no malecón...diante do palco....amenizan as seguintes charangas:

CHARANGA DORNEIRA
8 NUN PISO
OS VERANEANTES
OS KILOMBEROS DE MONTEALTO
OS BRASILEÑOS

23.00h: CONCERTO: MACFECK e NO REPLY

SÁBADO 28 DE XULLO
23.00h: JRAN BAILE DE JALA....no mercantil...rigurosa etiqueta...ameniza o dúo PK2 ...entrega da flor natural e da poutada de ouro 2007
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2007 11:42
# Ligazón permanente a este artigo
Serrra da Queixa 2007
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2007 10:12
# Ligazón permanente a este artigo
Sons da Lameira en Matamá (Vigo) o 20, 21 e 22 de xullo
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2007 09:45
# Ligazón permanente a este artigo
Chanscontro 2007 en Cela (Bueu) o 21 de xullo
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2007 09:44
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Sons do Vento en Melón (Ourense)

21 de Xullo do 2007

No parque de Melón, a carón do Mosteiro de Sta. María (Concello de Melón- OURENSE)

PROGRAMA
21:00 Comenzo do festival, actuarán:

- Grupo de baile e pandereteir@s "NOS" de Sobradelo-Vilagarcía
- B.G. "Amigos do Mosteiro" e convidados
- "Transilvanians" ((Vigo)
- "Turre´s Band" (Mos)
- "Motor Perkins" (Lalín)
- "Kogito" (Vigo)

ACTIVIDADES PARALELAS

-Exposición de fotos antigas e apeiros de labranza antigos
-Postos de mercadiño
-O remate do festival farase unha queimada popular invitando a tódolos asistentes.
-Comida e bebida a prezos populares.
-Zona de acampada de balde
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2007 09:41
# Ligazón permanente a este artigo
Revoltosa Rock en Ordes o 20 de xullo
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2007 09:37
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Linguas Vivas 2007
FESTIVAL LINGUAS VIVAS 2007:

Fermin Muguruza, Banda Bassotti, Nao, Boom Club, Dj Capita

O 20 de Xulllo no Multiusos Fontes do Sar (Santiago de Compostela).


PREZO ADIANTADA: 18 € (dende o 10 de xuño)
PREZO MESMO DÍA: 22 € Á VENDA (ata o 19 de xullo) EN:
COMPOSTELA – Zurich , Gong -
A CORUÑA – Maldizer , Portobello -
VIGO – Maix , Gong -
FERROL – C.S. Fundaçom Artabria -
PONTEVEDRA - Tipo -
CANGAS – A Cova da Laxe -
OURENSE – A Esmorga
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2007 09:33
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Vigofolcelta

Seica a entrada do BNG en cultura e festas de Vigo trouxo a posibilidade de ver algo de música tradicional e folc... por fin...

Festival Vigofolcelta

Luns 23 de xullo (Castrelos)
-Treixadura
-Davy Spillane
-Shooglenifty

Martes 24 xullo (Casco Vello)
-Faltriqueira

Mércores 25 xullo (Casco Vello)
-Os Cempés

Xoves 26 xullo (Casco Vello)
-Balbarda

Venres 27 de xullo (Castrelos)
-SondeSeu
-Flook

Confirmado tamén o concerto de Manu Chao con Radio Bemba Sound System e Le Punk o 4 de agosto no Peirao de Trasaltánticos
Comentarios (3) - Categoría: Festivais - Publicado o 11-07-2007 09:51
# Ligazón permanente a este artigo
Xa hai programación do Festigal
FESTIGAL 2007
24 e 25 de xullo, Santiago de Compostela


PROGRAMACIÓN MUSICAL DO FESTIGAL

MARTES 24
23:00h
· Loretta Martin (Galiza)
· Babylon Circus (Francia)
· Terrakota (Portugal)
· Dj Missill (Francia)

MÉRCORES 25
21:00h
· Fia na Roca (Galiza)
· Nancy Viera (Cabo Verde)
· Kroke (Polonia)

Ademais, o Mago Antón presenta o espectáculo MAGOS NO PAÍS DAS MARABILLAS.
Día 24 ás 22:00h
Día 25 ás 18:00h.

ACTIVIDADES CULTURAIS ALÉN DOS CONCERTOS

GALERÍA DAS IDEAS

Están previstas mesas redondas sobre os seguintes temas: “Conflitos e cambios na globalización” así como unha tertulia sobre a actualidade sociopolítica con participación de xornalistas e representantes políticos.

GALERÍA DAS LETRAS

Contará con recitais poéticos e exposicións; e sobre todo, coa presentación de novedades editoriais con presenza de autores e autoras de actualidade que asinarán exemplares ao final de cada presentación de libro, entre outros Manuel Rivas, Rosa Aneiros, Teresa Moure, Suso de Toro, Inês Pedrosa ou Carlos Meixide.

GALERÍA AUDIOVISUAL (Sala Nasa)

Proxectaranse obras audiovisuais galegas facilitadas entre outros por distintas institucións, escolas e empresas. Barállase, entre outras, a proxección de curtas premiadas no Festival de Cans e nos Premios Mestre Mateo e de traballos da Escola de Imaxe e Son de A Coruña.

OUTRAS ACTIVIDADES

Exposición “Queremos Coñecernos”, mostra divulgativa sobre a vida e traxectoria de mulleres galegas destacadas, organizada pola Secretaría Xeral de Igualdade da Xunta de Galicia.

Galería da Ciencia e as novas tecnoloxías, cun espazo para o software libre, no que participarán diversas asociacións que promoven o uso do software libre ademais de promoción da culturacientífica galega.

Así mesmo, haberá unha galería de artesanía, unha feira de Asociacións e un espazo infantil.

Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 10-07-2007 10:50
# Ligazón permanente a este artigo
L Burro i l Gueiteiro 2007
Xa está aberta a inscrición deste ano:

Informações:

- As inscrições deverão ser efectuadas on-line através do site www.aepga.pt.

- A pré-inscrição deverá ser acompanhada pelo pagamento de 30€ (reserva da inscrição). A totalidade do valor da inscrição deverá ser pago até ao dia 20 de Julho.

Para mais informações deve contactar através do e-mail: burroegaiteiro@gmail.com

O passeio foi delineado tendo em conta a beleza paisagística do Planalto Mirandês com passagem por caminhos antigos e recantos de grande beleza natural. A elevada diversidade biológica, a realidade agro-pecuária tradicional e os aspectos histórico-arqueológicos e culturais bem marcados são razões mais que suficientes para uma visita a esta região.

Preços base de inscrição (A data limite de inscrição foi prolongada para o próximo dia 28 de Julho):

Sócios: 85€
Menores de 15 anos: 50€
Não sócios: 100€
Pode-se inscrever para o evento completo, ou apenas para algum dos dias (inscrição por dia: 40€)

A inscrição completa, inclui:

- almoço e jantar do dia 30 em Fonte de Aldeia
- pequeno-almoço do dia 31 em Fonte de Aldeia
- almoço e jantar do dia 31 em Duas Igrejas
- pequeno-almoço do dia 1
- almoço dia 01 em Cércio
- jantar dia 01 em Miranda do Douro
- 1 T-shirt
- 1 navalha
- 1 saco de pano alusivo ao passeio
- aluguer do burro (aluguer partilhado entre 5 a 7 pessoas)
- dormidas em campismo (as tendas são da responsabilidade dos participantes) ou em acantonamento
- bebidas durante o passeio (cerveja, água, sumos)
- todas as actividades relacionadas com o passeio e participação nos concertos
- apoio de um socorrista ao longo de toda a actividade

Notas:

- As inscrições são limitadas
- A organização aconselha o uso de calçado confortável, uso de chapéu e protector solar.
- A Organização não se responsabiliza por quaisquer danos ou acidentes que aconteçam durante os dias do passeio



Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 09-07-2007 13:35
# Ligazón permanente a este artigo
Pardiñas xa ten cartaz
Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 09-07-2007 10:24
# Ligazón permanente a este artigo
Cultura Quente 2007
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 09-07-2007 10:23
# Ligazón permanente a este artigo
V Xoldra Enxebre
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 09-07-2007 10:23
# Ligazón permanente a este artigo
Festival da Chaira 2007
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 09-07-2007 10:22
# Ligazón permanente a este artigo
Asalto ao Castelo de Vimianzo 2007
Sábado 7 de xullo

PROGRAMA

Na Praza da Igrexa (12:00h)
-Xogos e Malabares: Buxainas, Mariola, Diábolo, Ra, Goma, Chapas, Aros...
-Pinta “Mandalas” no Chan
-Actividades co Paracaídas
-Contacontos e globoflexia

No lavadeiro da Irmandade (17:30h)
-AsaltoXogos Populares e Tradicionais: Petanca, Chave e Ra,Zancos e Porca, Bolos, Birlos, Ariños e Bólas, Carreiras de Sacos, Tira-soga e Comba...
-Obradoiro Irmandiño (con refugallos)

20.30 H. -TOUCIÑO Á GRELLA E VIÑO DO PAÍS, DE BALDE
22.00 H. – CONCERTO DEIXA QUE XÁ
23.00 H. – CONCERTO BERROGÜETTO

00.30 H. -ASALTO Ó CASTELO

01.30 H. – CONCERTO PÉ DE BOI
02.30 H. –CONCERTO BLACK BUM

INFO:
-Entrada libre
-Zona de acampada
-Sen Botellón, a festa sufrágase cos ingresos recadados na cantina situada no campo da festa.
Comentarios (5) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2007 11:14
# Ligazón permanente a este artigo
Festichan 2007 en Chan de Arquiña (Moaña)

Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2007 11:06
# Ligazón permanente a este artigo
Festival do mundo celta Ortigueira 2007
Xoves 5

Exposicións
Nazón de Breogan. Exposición sobre a historia de Galicia organizada pola Vicepresidencia da Xunta de Galicia
Lugar: Claustro do Concello
Todos os días de 12.00 a 20.00 horas

Saias Faldas, de José Pardo
Lugares: Escaparates das rúas do centro de Ortigueira

Escenario Estrella Galicia
Proxecto Runas 07.
22.00 horas
Sete Saias, Balbarda, Crema de gaita, La Jambre e Bonovo

Venres 6

Pasarrúas
Banda de Gaitas de Ladrido (Ortigueira)
Lugar: Cantón
12.00 horas

Banda de Gaitas de Candás
Lugar: Cantón
18.00 horas

Vídeo-documental
Cabo Verde Sabi. A muller e a terra, o home e o mar.
Idea e dirección: Manuel Maseda.
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Danza
Centro Coreográfico Galego
Lugar: Cantón
21.00 horas


Escenario Estrella Galicia
22.00 horas
Escola de Gaitas de Ortigueira(Galicia)
Pepe Vaamonde Grupo (Galicia)
Eric Rigler & Bad Haggis (Escocia/ EE.UU.)
Flook (Irlanda/U.K.)
Zarambeques (Galicia)

Sábado 7

Pasarrúas
Banda de Gaitas de Verín
Lugar: Cantón
12.00 horas

Scotish Power Pipe Band e Banda de Pauliteiros de Sendín (Portugal)
Lugar: Cantón
17.00 horas

Lume na palleira
Programa en directo da Radio Galega
Lugar: Teatro de Beneficencia
15.00 horas

Vídeo-documental
AcTÚa
(1ª parte) Finalistas do Festival internacional de curtometraxes organizado por Intermón Oxfam
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Serán
Lugar: Campo de San Roque
19.00 horas

Escenario Estrella Galicia
22:00 horas

Sud ar Su: Bagad Kemper + convidados (Bretaña)
Kroke (Polonia)
Kepa Junkera (Euskadi)
Daniel Bellón e Diego Maceiras + Álex Blanco (Galicia)

Domingo 8

Desfile de bandas
Percorrido: Porto deportivo-Rúa As Pontes- Estrada xeral-Rúa Francisco Santiago-Tres farolas e Cantón
12.00 horas

Banda de Gaitas San Xiao do Trebo (Cariño)
Banda de Gaitas de Verín
Banda de Gaitas de Candás
Bagad Kemper (Bretaña)
Banda de Gaitasde Ladrido (Ortigueira)
Scottish Power Pipe Band
Banda de Pauliteiros de Sendín (Portugal)
Escola de Gaitas de Ortigueira

Pasarrúas
Banda de Gaitas Gaitas San Xiao do Trebo (Cariño)
Lugar: Cantón
12.00 horas

Vídeo-documental
AcTÚa
(2ª parte) Finalistas do Festival internacional de curtometraxes organizado por Intermón Oxfam
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Concerto
Rosa Cedrón. Entre dous mares.
Lugar: Teatro de Beneficencia
20.00 horas

Escenario Estrella Galicia
22.00 horas
Scotish Power Pipe Band + Finlay MacDonald (Escocia)
Milladoiro (Galicia)
Dervish (Irlanda)
Mercedes Peón (Galicia)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2007 10:57
# Ligazón permanente a este artigo
Rapa das Bestas de Sabucedo (A Estrada)

Programa Rapa das bestas 2007

Venres 6
20:00 Inaguración das exposicións no Curro Vello.
20:30 Festival de música Sons da Rapa, na Carballeira do Campo do Medio

-Galegoz(Galiza)
-Alameda do Soulna (reagge, ska- Madrid)
-EddieNesta (Kripton Industries-C. de Criptana- reagge, drum&bass)

Sábado 7
06:30 Misa ao amencer
07:00 Saída cara ao monte dende O Celeiro
11:30 Xuntanza das greas no Peón, no monte
12:00 Apertura das exposicións:
15:00 Chegada das bestas a Sabucedo
19:30 Primeiro curro
22:30 Verbena na carballeira do Campo do Medio

Domingo 8
11:30 Apertura das exposicións:
12:00 Segundo curro
19:00 Ruada na Carballeira do Campo do Medio

Luns 9
12:30 Terceiro curro
18:00 Solta das bestas aos montes de procedencia

Organiza: Asociación cultural Rapa das bestas
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2007 10:54
# Ligazón permanente a este artigo
Mostra das Culturas en Boiro o 30 de xuño
Venres 29 de xuño
24:00 h. Concerto
Loretta Martin
Cuchufellos
Sinefres

Sábado 30 de xuño
23.00 h. Escenario principal
Triángulo de amor Bizarro
La Kinky Beat
Najwajean (Nawja Nimri e Carlos Jean)

Domingo 1 de xullo
21.00 h. Concerto no parque da Cachada
Ataque escampe
Chiquilicuatres
Renato Spencer (Brasil)

Luns 2 de xullo
13:00 h. Concerto de BATUKO TABANKA na rúa peonil

Martes 3 de xullo
13:00 h. Concerto de SERRALLE-AHÍ na rúa peonil

Mércores 4 de Xullo
13:00 h. concerto de MALVELA na rúa peonil
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 27-06-2007 10:21
# Ligazón permanente a este artigo
Festas do barrio de San Pedro (Compostela)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 25-06-2007 11:49
# Ligazón permanente a este artigo
VIII Festival Folc de Callobre (A Estrada)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 25-06-2007 11:44
# Ligazón permanente a este artigo
Programa do Festival de Ortigueira 2007
Xoves 5

Exposicións
Nazón de Breogan. Exposición sobre a historia de Galicia organizada pola Vicepresidencia da Xunta de Galicia
Lugar: Claustro do Concello
Todos os días de 12.00 a 20.00 horas

Saias Faldas, de José Pardo
Lugares: Escaparates das rúas do centro de Ortigueira

Escenario Estrella Galicia
Proxecto Runas 07.
22.00 horas
Sete Saias, Balbarda, Crema de gaita, La Jambre e Bonovo

Venres 6

Pasarrúas
Banda de Gaitas de Ladrido (Ortigueira)
Lugar: Cantón
12.00 horas

Banda de Gaitas de Candás
Lugar: Cantón
18.00 horas

Vídeo-documental
Cabo Verde Sabi. A muller e a terra, o home e o mar.
Idea e dirección: Manuel Maseda.
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Danza
Centro Coreográfico Galego
Lugar: Cantón
21.00 horas


Escenario Estrella Galicia
22.00 horas
Escola de Gaitas de Ortigueira(Galicia)
Pepe Vaamonde Grupo (Galicia)
Eric Rigler & Bad Haggis (Escocia/ EE.UU.)
Flook (Irlanda/U.K.)
Zarambeques (Galicia)

Sábado 7

Pasarrúas
Banda de Gaitas de Verín
Lugar: Cantón
12.00 horas

Scotish Power Pipe Band e Banda de Pauliteiros de Sendín (Portugal)
Lugar: Cantón
17.00 horas

Lume na palleira
Programa en directo da Radio Galega
Lugar: Teatro de Beneficencia
15.00 horas

Vídeo-documental
AcTÚa
(1ª parte) Finalistas do Festival internacional de curtometraxes organizado por Intermón Oxfam
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Serán
Lugar: Campo de San Roque
19.00 horas

Escenario Estrella Galicia
22:00 horas

Sud ar Su: Bagad Kemper + convidados (Bretaña)
Kroke (Polonia)
Kepa Junkera (Euskadi)
Daniel Bellón e Diego Maceiras + Álex Blanco (Galicia)

Domingo 8

Desfile de bandas
Percorrido: Porto deportivo-Rúa As Pontes- Estrada xeral-Rúa Francisco Santiago-Tres farolas e Cantón
12.00 horas

Banda de Gaitas San Xiao do Trebo (Cariño)
Banda de Gaitas de Verín
Banda de Gaitas de Candás
Bagad Kemper (Bretaña)
Banda de Gaitasde Ladrido (Ortigueira)
Scottish Power Pipe Band
Banda de Pauliteiros de Sendín (Portugal)
Escola de Gaitas de Ortigueira

Pasarrúas
Banda de Gaitas Gaitas San Xiao do Trebo (Cariño)
Lugar: Cantón
12.00 horas

Vídeo-documental
AcTÚa
(2ª parte) Finalistas do Festival internacional de curtometraxes organizado por Intermón Oxfam
Lugar: Teatro de Beneficencia
18.00 horas

Concerto
Rosa Cedrón. Entre dous mares.
Lugar: Teatro de Beneficencia
20.00 horas

Escenario Estrella Galicia
22.00 horas
Scotish Power Pipe Band + Finlay MacDonald (Escocia)
Milladoiro (Galicia)
Dervish (Irlanda)
Mercedes Peón (Galicia)
Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 22-06-2007 09:31
# Ligazón permanente a este artigo
IV Festa do Muiño do verdugo
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 20-06-2007 11:31
# Ligazón permanente a este artigo
Homenaxe a Igor Medio e Carlos Redondo
Concerto de Homenaxe a Igor e Carlos o próximo día 22 de Xuño en Xixón.

Cabe dicir que o os 10 segmentos reservados para o folk foi imposible dar cabida a todas as persoas que desexaban tomar parte na homenaxe participando encima do escenario. As familias e Felpeyu realizaron unha selección de xente que foi realmente próxima a Igor Medio e a Carlos Redondo. Por iso hai unha chea de músicos que quedan sen ter a oportunidade de actuar no concerto, pero que de igual forma poden participar na homenaxe como público.

A xornada debe de ser unha verdadeira homenaxe ao ambiente musical que tanto Igor como Carlos propiciaron. A comunidade musical asturiana estará alí presente tanto no escenario como entre o público.

A idea do concerto non é que cada grupo súbase ao excenario para interpretar as súas propias cancións, pois iso pode verse en calquera outro concerto. Os grupos van traballar en adaptar outros temas.

Do mesmo xeito que na parte pop/rock, onde se interpretarán maioritariamente temas de Los Locos, na parte folk cada grupo ou colectivo vai interpretar dous temas nos que participaron ou tiveron que ver Igor e Carlos, ademais de (onde proceda) un tema propio. A maioría dos temas que se tocarán serán parte do repertorio de Felpeyu ou do traballo de Igor Medio con Lisardo Prieto (Dual), pero tamén se prepara algunha que outra sorpresa.
Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-06-2007 14:25
# Ligazón permanente a este artigo
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer