Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

VIII Castelo Rock (Muros)
PROGRAMA, SÁBADO 7 DE AGOSTO

Mañá (13h00 – 14h00)
Actuación de Cé Orquesta Pantasma na Praza da Pescadería


Tarde (19h30 – 22h00)
Obradoiro de iniciación a percusión no Curro da Praza (19h30-20h30)
Pasarrúas Trópico de Grelos “ Butake Galego” itinerante (20h30- 22h00)


Concertos (20h30 – 05h00)

Apertura de portas ás 20h45
21h15 Solos
22h15 Raiba
23h30 Lilith
01h00 Ilegales
03h30 Dakidarría
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 06-08-2010 10:53
# Ligazón permanente a este artigo
Arroutada 2010 (Cervo-Lugo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 06-08-2010 10:52
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Brincadeira (Ordes)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 06-08-2010 10:51
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Folc de Salvaterra de Miño
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 05-08-2010 12:00
# Ligazón permanente a este artigo
Festivais no mes de Agosto
5 agosto: I Festival Folk de Salvaterra de Miño
- Os Terribles de Donas e Ardentía

6 de agosto: Cruceiro Rock (Vila de Cruces)
- Som do Galpom e Pito de Pikasso

6 de agosto: Festa Celta do Lugnasad (Bretona)
- Saltonocribo, Os Cempes, Pan de Capazo e Os Cuchufellos

6 de agosto: Festa da Mocidade en Chousa de San Pedro, (Taboada)
- Os Tres Trebóns e A Tuna Rastafari

6-7 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Siniestro Total, Sex museum, Chícharo Psicótico, ...
- Orquesta Mondragón. Los reyes del KO,...

7 agosto: Festa da Carballeira (Zas)
- Quempallou, Kepa Junquera, Gwendal, Clan Maragato, Banda Potemkin...

7 agosto: Festa da Prehistoria (Mos)
- Pesdelán, O Sonoro Maxín e Falperris

7 agosto: CasteloRock (Muros)
Raiba, Ilegales, Lilith, Dakidarria, Solos

7-8 agosto: XXXI Festival de Pardiñas (Guitiriz)
- Bellón Maceiras Quinteto, Äl Jawala, Canteca De Macao,Galegoz
- Pelepau, Pablo Seoane, Xosé Manuel Budiño, Alalé, Güintervan

12 agosto: Festival Berra Nigrán
- Kogito, SkandaloGZ, Dakídarria,...

12 agosto: Festival Folc de Ordes
- Axouxere folc e Limagoia

13-14 agosto: Asaghieiras Master Festival (Lariño-Carnota)
- Monkey Face, Kastomä, Beatus Ille, Os Trasnos de Moscoso, Som do Galpom e Dj Cecé.
- InVivo, Deseqilibrio Mental, Yidorah, Aphonnic, Trapos Sucios, Terbutalina e Dj Berro

14 agosto: Festival Gallerock (Ribeira)
- Kogito, Zenzar, A compañía do Ruido...

14 agosto: Pinofolc (O Pino)
-Tanto Nos Ten,...

14 agosto: Festival As Nosas Músicas (Couso-A Estrada)
- Linho do Cuco,...

20 agosto: Esmorga Folc (Bandeira-Silleda)
- Quempallou, Bellón Maceiras Quinteto, Tiruleque, Fracasados de antemano,...

21 agosto: Vilariño Folc (Hío)
- Tiruleque, Ultraqans, Os Tres Trebóns,...

21 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Quempallou, Slainte,...

21 agosto: Festival Pontelouco (Castro Caldelas)
- Os Cuchufellos, Chotokoeu, Alpargata

21 agosto: Festival do Castro (Ferreira de Pantón)
- Coanhadeira, Funky Style Brass, Alberto Mvundi ...

21 agosto: Festival da Mocidade na Sainza (Xinzo de limia)
- SkandaloGZ, Raiba, Sen resposta, Esquíos,...

21 agosto: Festival das Minas (Pontenova-Lugo)
- Ruxe-Ruxe, Forraje, Darbukka, Folkgazais...

21 agosto: Festival Folk de Guísamo (Bergondo)
- Lunasa, Birinbao e Tejedor

27 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Kastomá, Medomedá, Os tres trebóns, O Leo e Arremecaghoná, Raiba...

27-28 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Lakustikasesina, Veraneantes, Troula Ghaiteira
- Os Podridos, Residuos Atraktivas, Sundayers, A Compañía do Ruido

28 agosto: Gallerock (Ribeira)
-Zenzar, Kogito, A Compañía do Ruido, ...

28 agosto: Festival Bailando entre Toxos (Ribeira)
-Pito de Pikasso, Comando Katana, manolo Kabezabolo, ...

28 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Grupo de gaitas Asubios, A Quenlla, Tanto Nos Ten, O Leo e Arremecaghona
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-08-2010 10:38
# Ligazón permanente a este artigo
Festixeve 2010 (Xeve - Pontevedra)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-07-2010 14:55
# Ligazón permanente a este artigo
III Festival Antrospinos (Taragoña - Rianxo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-07-2010 14:54
# Ligazón permanente a este artigo
XXVI Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña)

VENRES 30 DE XULLO
- GARMA
- OPHIUSA

SÁBADO 31 DE XULLO

- ANXO LORENZO
- JOHN McSHERRY

[Os concertos darán comezo ás 22:30 h.]
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-07-2010 13:52
# Ligazón permanente a este artigo
III Noite musical Son da Burga (Baños de Molgas - Ourense)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-07-2010 13:45
# Ligazón permanente a este artigo
V Moura Rock (Chaín-Gondomar)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-07-2010 10:20
# Ligazón permanente a este artigo
XI Festival Intercéltico de Sendim (Portugal)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 30-07-2010 10:19
# Ligazón permanente a este artigo
Festa de Santiaguiño do Monte (Padrón)
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2010 16:37
# Ligazón permanente a este artigo
IV Concerto Folk de Muxía
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2010 16:36
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Folk da Fraga (As Pontes)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2010 16:35
# Ligazón permanente a este artigo
Programación do Festigal en Compostela (BNG e Galiza Nova)
Resume do programa do Festigal:

Concertos Festigal 2010

24 de xullo: 23:00h
- OS CUCHUFELLOS
- GALEGOZ
- BANDA POTEMKIN
- SANTA MACAIRO ORKESTAR


25 de xullo: 22:00h
- BELLÓN MACEIRAS QUINTETO
- O´QUESTRADA
- SUSANA SEIVANE



Galería da Cultura Tradicional 2010 (ASOCIACIÓN DE GAITEIROS GALEGOS)

SÁBADO 24 DE XULLO

· Mostras (durante todo o día)
· Mostra de Instrumentos Tradicionais
· Mostra de Traxes e Bonecas Tradicionais
· Posto informativo e de venda da AGG
· A partir das 17.00h:
Actuación do Grupo Os Folerpas (Carpa AGG -Pasarrúas FESTIGAL)
· A partir das 18.00h:
Actuación do Grupo de Baile Armadanzas de Laraño.

DOMINGO 25 DE XULLO

· Mostras
· Mostra de Instrumentos Tradicionais
· Mostra de Traxes e Bonecas Tradicionais
· Posto informativo e de venda da AGG
· Mostra de Oficios Tradicionais (GRUPO DE PORTADORES DE TRADICIÓN ORAL SAN TIRSO DEL EO)
· A partir das 16:30h:
Actuación do grupo TNT- Tanto nos Ten (Carpa + pasarrúas)
· A partir das 17:00h:
Representación explicada Mostra de Oficios Tradicionais
· A partir das 18:30h:
Obradoiro de Xoguetes Sonoros a cargo de Pablo Carpintero
· A partir das 19:30h:
Obradoiro de Baile Tradicional a cargo de Gustavo Couto
· A partir das 20:00h:
Actuación zanfonas

Café Concerto 2010

SÁBADO 24 DE XULLO

De 16:00h a 18:30h AUDIOVISUAL
· FESTIVAL DE CANS
· FILMINHO. FESTIVAL DE CINEMA GALEGO E PORTUGUÉS

De 18:30h a 19:30h LITANEI
De 19:30h a 20:30h DJ MARCELO
De 20:30h a 21:30h SNATCH
De 21:30h a 23:00h DJ MARCELO "Noites do Brasil”

DOMINGO 25 DE XULLO

De 16:00h a 18:00h AUDIOVISUAL
· FESTIVAL DE CANS
· FILMINHO. FESTIVAL DE CINEMA GALEGO E PORTUGUÉS

De 18:00h a 19:00h HECTOR LORENZO & ALVARO VIEITO
De 19:00h a 20:00h DJ MARCELO
De 20:00h a 21:00h ALEJANDRO VARGAS TRIO
De 21:00h a 22:00h DJ MARCELO "Musica do Brasil"


Programa completo: www.festigal.com

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2010 16:30
# Ligazón permanente a este artigo
V Festival Sereas e Piratas (Carballo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2010 16:14
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Carneirock (Moraña)
Venres, 23 de Xullo
Festa do Carneiro ó Espeto 2010 (Moraña)


Festival "Carneirock" na Carballeira de Santa Lucía ás 23:00

- Esenia.
- Medomedá.
- Astarot.
- Ruxe-Ruxe.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2010 16:05
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Sargadelos Fusión
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-07-2010 16:05
# Ligazón permanente a este artigo
Festigal 2010 (Compostela)

www.festigal.com
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-07-2010 12:39
# Ligazón permanente a este artigo
Foliada da mariña (Xove)
A Asociación cultural Saiñas de Xove vai celebrar o vindeiro sábado, 17 de xullo a VI FOLIADA DA MARIÑA na carpa situada na praza do Centro Cívico.

Comezaremos sobre as 14:00 h. coa sesión vermú a cargo dos gaiteiros de Saiñas. A partires das 18:00 h. terán lugar os xogos tradicionais para pequenos e maiores no parque do Centro Cívico.
Ás 20:00 h. temos preparada unha cea popular que estará composta por empanada, tortilla, churrasco, chorizo, pan e bebida a un prezo de 10€. Repartiranse preto de 300 racións.
Sobre as 21:30 h. dará comezo a foliada na que pode participar todo aquel que o desexe cantando, tocando ou bailando.

Por último ás 23:00 h. comezarán os concertos cos grupos :
· Os Minhotos
· Tanto nos Ten
· Quempallou


Dende a Asociación queremos agradecer a colaboración de todas as institucións, organismos e comerciantes porque sen eles non seríamos capaces de organizar esta boa proposta festiva e cultural para a toda a Mariña.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2010 11:19
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Serra de Queixa (Chandrexa de Queixa)

Sábado 17 de xullo.

Programa deste festival na vila ourensá de Chandrexa de Queixa:

- Lamatumbá,
- Canteca de Macao,
- Ergóm
- Os PerQtores


www.serradequeixa.com
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2010 11:16
# Ligazón permanente a este artigo
VII Festival Sons do Vento (Melón)
O día 17 de xullo celébrase o VII Festival Sons do Vento na localidade ourensá de Melón.

- Grupo de baile “Santa Cristina de Valeixe”
- B.G. “Amigos do mosteiro de Melón”
- Grupo Folk “Alantre” de Leon
- Grupo folk-rock “Ruxe ruxe” de A Coruña
- Grupo folk-rock “Ness” de León
- Grupo folk-punk “Bastards on Parade” de A Coruña
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2010 11:13
# Ligazón permanente a este artigo
Festival da Chaira (Baltar-A Pastoriza)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2010 11:10
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Arreaocabo 2010 (Celeiro-Viveiro)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2010 11:09
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Revenidas 2010 (Vilaxoán de Arousa)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 16-07-2010 11:08
# Ligazón permanente a este artigo
XI Festival Folk... de raiz (Callobre- A Estrada)
O Xoves 15 e Venres 16 de Xullo, celébrase en Callobre [A Estrada], o Festival Folk... de raíz.

Xoves 15 de xullo:

- GalegoZ
- Trioliro
- Regato de Matamulleres


Venres 16 de xullo:

- Noitarega
- Os Ke Hai
- Alvariza
- Pradairo


A festa está organizada pola Asociación Regatos, e haberá sitio para acampada, pulpeiro e exposicións de artesáns.
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 15-07-2010 22:18
# Ligazón permanente a este artigo
Karrascal Rock (Vigo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 09-07-2010 23:08
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza o Festival de Ortigueira 2010
Xoves 8 de xullo
22 h- Noite de folk rock
Escenario Estrella Galicia
Krêposuk (Bretaña)
Celtas Cortos (Castela León)
Oysterband (Reino Unido)


17 h- Feira de artesanía
Paseo marítimo
Apertura das casetas do feiral

18 h- Universo Crebinsky
Teatro de Beneficencia
Estrea do film (5 €), e despois, actuación da Banda Crebinsky na Praza Isabel II

20 h- Inauguración exposicións:
Casa do Concello
"Carácter Celta"

"Olladas no Camiño de Santiago"

20:15 h- Inauguración musical
Praza de Isabel II e Alameda
Escola de Gaitas de Ortigueira (Galicia), Johnston Pipe Band (Bretaña), Banda de Gaitas Viana - Manzaneda (Galicia), Dúo zanfona e voz (Óscar Fernández e Cristina Pico) e cuarteto de gaitas escocesas.

Venres 9 de xullo
20 h- Sesión de concertos
Escenario Estrella Galicia
Marful (Galicia)
Escola de Gaitas de Ortigueira (Galicia)
Orion (Bélxica/Bretaña/Irlanda)
Cristina Pato + convidados (Galicia)
Afterhours, "The bothy band tribute" (Irlanda)
Qui hi ha? (Cataluña)


12 h- Pasarrúas
Biblioteca - Praza de Isabel II
Johnstone pipe band (Escocia)

17 h- Universo Crebinsky
Praza de Isabel II + Teatro
Banda Crebinsky + película (5 €)

18 h- Pasarrúas
Biblioteca- Campo San Roque
Bagad Karreg An Tan (Bretaña), Banda de gaitas Viana- Manzaneda e corpo de baile da Asociación Gamela e Anduriñas (Galicia)

18:30 h Mostra bandas e baile
Campo de San Roque
Coas agrupacións do desfile previo

20 h- Universo Crebinsky
Praza de Isabel II + Teatro
Banda Crebinsky + película (5 €)

Sábado 10 de xullo
20 h- Sesión de concertos
Escenario Estrella Galicia
Bagad Karreg An Tan (Bretaña)
Chirlomirlo (Galicia)
Leilía (Galicia)
Anxo Lorenzo Band (Galicia)
Gaelic Storm (EE.UU.)
Shooglenifty (Escocia)
Rare folk (Andalucía)


12 h- Pasarrúas
Praza de Isabel II- Avda. da Penela
Banda de gaitas El Enxambre (Asturias)

12 h- Concerto didáctico
Claustro da Casa do Concello
Molard Brothers

16 h- Radio en directo
Teatro de Beneficencia
Lume na palleira de Radio Galega

17:30 h- Pasarrúas
Praza de Isabel II- Avda. da Penela
Johnstone pipe band (Escocia), Banda de gaitas Celturia (Valencia) e Banda de gaitas Mazikandú (Murcia)

18 h- Mostra de baile
Avda. da Penela
Coas agrupacións do desfile previo.

18 h- Concerto na rúa
Praza de Isabel II
Molard Brothers

Domingo 11 de xullo
17 h- Proxecto Runas 2010
Escenario Estrella Galicia
Celtic Maze (Madrid)
Xabi Aburruzaga(Euskadi)
The Crass (Galicia)


12 h- Desfile de bandas
Saída dende explanada de concertos
Escola de Gaitas de Ortigueira, Banda de gaitas de Ladrido, Banda de gaitas de AC Malante de Malpica, Banda de gaitas Viana- Manzaneda, Cuarteto Os Viqueiras (Galicia), Johnstone pipe band (Escocia), Bagad Karreg An Tan (Bretaña), Banda de gaitas El Enxambre (Asturias), Banda de gaitas Celturia (Valencia), Banda de gaitas mazikandú (Murcia)

14 h- Radio en directo
Teatro de Beneficencia
Lume na palleira de Radio Galega

19 h- Universo Crebinsky
Teatro de Beneficencia
Último pase de "Os Crebinsky" (5 €)

www.festivaldeortigueira.com
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-07-2010 18:17
# Ligazón permanente a este artigo
V Festa dos Foros en Seixalbo

Lembrade que este sábado 3 de Xullo, os Guezos, estarán na V Festa dos Foros en Seixalbo (Ourense) a partir das 00:00h. da noite.

Haberá Mouchobús toda a noite, polo que deixade os coches na casa e preocupádevos só de desfrutar da con os Guezos da festa.

www.komunikando.net
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 03-07-2010 09:42
# Ligazón permanente a este artigo
V Conrobla (Boimorto)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2010 15:40
# Ligazón permanente a este artigo
Festa Rachada da Baña
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2010 15:38
# Ligazón permanente a este artigo
Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2010 15:36
# Ligazón permanente a este artigo
XV Asalto ao Castelo (Vimianzo)

DE XOVES 1 A SÁBADO 3
11:30 a 22:00 III PINCHOS IRMANDIÑOS

VENRES 2 DE XULLO
22:00 Cea medieval (Foso do Castelo)

SÁBADO 3 DE XULLO

MAÑÁ
10:30 a 14:00 Mostra de artesanía en vivo (Castelo de Vimianzo).
11:30 a 13:00 Obradoiros infantís (Praza Igrexa): globoflexia, elaboración de traxes, taller de atrezzo, contAsalto.
12:00 Baile rexional (Praza do Concello): Foliada de Salto e Airiños do Río Grande.
12:45 Exhibición de tiro con arco (Praza Castelao).

TARDE
16:00 a 20:30 Mostra de artesanía en vivo (Castelo de Vimianzo).
16:00 a 20:00 Teatro du Cherinkas (rúa).
16:00 a 18:30 Obradoiros infantís (Praza do Concello): Elaboración de traxes, gincana.
16:00 Paseo cabalar (rúa).
17:00 Cantares de cego: Escola de Teatro Municipal (rúa).
18:00 Regueifeiros (Praza Castelao).
19:00 Cigani & Cía (rúa).
20:00 Intro Asalto (rúa).
20:30 Pandereteiras, gaiteiros e percusionistas: A. C. Trubisquiña & Marcote Street Band (rúa).
20:30 Teatro do Asalto (rúa).
21:00 Fol Baleiro (rúa).

NOITE (CAMPO DA FESTA)
20:00 CEA
21:30 Fol Baleiro
22:30 Orquestra Sant Celoni
00:00 ASALTO AO CASTELO
01:00 Muxarega
02:30 Raíces y Puntas
04:00 Dj Buiturón

Outros
Servizo de Cociña
Zona de Acampada
Traxes para alugar ou mercar
Entrada de balde:

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2010 15:34
# Ligazón permanente a este artigo
Mostra das Culturas (Boiro)
Venres 2 de Xullo:

Ás 22h na porta do Mercado de Abastos (Rua Peatonal)

de taberna en taberna con ZUM BOM, un proxecto de TROPICO DE GRELOS (podedes comprar o bono de 10 consumicións por 10€!! cervexa ou refresco)

Despois do roteiro tabernario:

Concerto d´OS TRES TREBONS en aturuxo, comezará arredor das 00.00!!

Sábado 3 de Xullo

desde as 22.30h concertos na Rúa Principal (á altura do Meson Boiro e Yuko´s) con:

- A COMPAÑIA DO RUIDO
- CUCHUFELLOS
- SINEFRES
- PICADISCOS SOUND SISTEMA


Domingo 4 de Xullo

20h. Actuación d´A Banda de Balbina na Carpa da Diversidade (Parque da Cachada)
00h. Actuación en aturuxo dunha nova banda de Boiro! Rock, blues e moita improvisación!!


O sábado e o domingo Aturuxo terá un posto de material e información na CARPA DA DIVERSIDADE (Mostra das Culturas, Parque da Cachada) ali poderedes recoller información do colectivo e tamén mercar algunha das nosas camisolas ou cd´s! Pasa pola mostra!
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2010 15:33
# Ligazón permanente a este artigo
Festival do Río Castro
XVII FESTIVAL DO RIO CASTRO EN NARAHIO
3 DE XULLO NO LUGAR DA BOLA , Ó PÉ DO RÍO CASTRO.


Programa

- AS 12 DA MAÑÁ CONCURSO DE MERENDAS
- AS 15:30 XOGOS PARA OS NENOS CON SAPO ANIMACIÓN
- AS 17:30 MUSICA INFANTIL CON PABLO DIAZ
- AS 18:30 CLOW CON PETER PUNK E A CHUNGOTRONA
- AS 22:00 CE ORQUESTRA PANTASMA.
- AS 23:00 RUOTE
- AS 24:00 TIRULEQUE
- A 01:00 ULTRAQANS
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 02-07-2010 15:31
# Ligazón permanente a este artigo
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer